Naujienos

Pažintinis takas „Kopa“ pavirs kariuomenės poligonu


Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje esantis pažintinis takas „Kopa“ uždaromas lankytojams – jį savo žinion perima kariuomenė.

Apie tai antradienį praneša Kauno regiono plėtros agentūra, organizuojanti kelionių žaidimą „Šlamučio slėpynės“, bei kviečia Šlamučio ieškoti kituose Jonavos rajono vietose.

Dumsių girioje susiformavusi viena didesnių Lietuvoje žemyninių kopų ir pažintinis takas kariuomenės planuose atsidūrė dar praėjusių metų vasarą, kai Vyriausybė pritarė dalį Pabradės ir Gaižiūnų karinių poligonų teritorijų miško plotų paversti kitomis naudmenomis.

Nutarimas buvo suderintas su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijomis, Nacionaline žemės tarnyba ir Valstybine miškų urėdija.

„Tai padės užtikrinti Lietuvos ir sąjungininkų karių pratybų įvairovę ir gerinti treniruočių sąlygas minėtuose poligonuose. Tuo tikslu karinėse teritorijose planuojama įrengti naujas šaudyklas ir treniruočių laukus, sporto, sandėliavimo ir technikos aptarnavimo poreikius atitinkančią infrastruktūrą. Taip pat numatoma įrengti sunkiasvorės ir kitos karinės technikos privažiavimo prie karinių poligonų kelius, kurie aplenktų miestų ir miestelių teritorijas“, – buvo skelbiama Vyriausybės pranešime.

Generolo S. Žukausko poligono Pabradėje ir Gaižiūnų poligono Rukloje plėtros projektus, kurie pripažinti valstybinės svarbos projektais, planuojama baigti iki 2022 metų.

ATNAUJINTA. Žemyninė Dumsių kopa su pažintiniu taku ir apžvalgos aikštele Šveicarijos seniūnijoje patenka į planuojamą karinio poligono teritoriją, tačiau gyventojų patekimas į lankomą objektą kol kas nėra ribojamas, Jonavos rajono savivaldybę trečiadienį informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

2758 views