Naujienos

KAM: patekimas į Dumsių kopą kol kas neribojamas


Žemyninė Dumsių kopa su pažintiniu taku ir apžvalgos aikštele Šveicarijos seniūnijoje patenka į planuojamą karinio poligono teritoriją, tačiau gyventojų patekimas į lankomą objektą kol kas nėra ribojamas, Jonavos rajono savivaldybę trečiadienį informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Kaip teigiama ministerijos pranešime, LR Seimo 2014 m. spalio 14 d. nutarimu Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų, esančių Jonavos r. savivaldybės Ruklos seniūnijoje ir Švenčionių r. savivaldybės Pabradės seniūnijoje, išplėtimo projektas buvo pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektą šiuo metu yra patvirtintas Švenčionių r. savivaldybės dalies (karinio poligono ir karinio mokymo teritorijų) bendrasis planas (Pabradės poligonas) ir baigiami rengti Jonavos r. savivaldybės dalies (karinio poligono ir karinio mokymo teritorijų) ir Kaišiadorių r. savivaldybės dalies (karinio mokymo teritorijų) bendrieji planai (Gaižiūnų poligonas).

„Dumsių kopa pateks į plečiamo karinio poligono taktinio mokymo laukus, todėl visuomenė kopą galės lankyti tik suderinusi patekimą į poligono teritoriją su poligono vadovybe arba vadovaudamasi poligono informaciniuose skyduose pateikta karinio poligono užimtumo informacija. Kol kas patekimas į Dumsių kopą nėra ribojamas“, – teigiama KAM pranešime.

Pagal bendrąjį planą Gaižiūnų karinio poligono teritorijoje, kurios planuojamas plotas – 5 474 ha, Jonavos r. savivaldybėje, miško naudmenos pakeistos kitomis – 612 ha plote.

„Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad  karinė veikla ir gamtosauga kariniuose poligonuose suderinama. Dažnai karinė veikla padeda palaikyti vertingų buveinių, ypač atviriems plotams būdingų (pavyzdžiui smiltpievių ir viržynų) gerą būklę, nes šios buveinės susiformavę dėl karinio poligono veiklos ir gali būti palaikomos stabilios būklės tik karinės veiklos dėka“, – teigiama KAM pranešime.

Išardė nuorodas ir ženklus

Apie tai, kad Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje esantis pažintinis takas „Kopa“ uždaromas lankytojams, vakar pranešė Kauno regiono plėtros agentūra, organizuojanti kelionių žaidimą „Šlamučio slėpynės“.

Vėliau buvo pranešama, kad teritorijoje nebeliko informacinių stendų, ženklų ir suoliukų.

Dumsių girioje susiformavusi viena didesnių Lietuvoje žemyninių kopų ir pažintinis takas kariuomenės planuose atsidūrė dar praėjusių metų vasarą, kai Vyriausybė pritarė dalį Pabradės ir Gaižiūnų karinių poligonų teritorijų miško plotų paversti kitomis naudmenomis.

Nutarimas buvo suderintas su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijomis, Nacionaline žemės tarnyba ir Valstybine miškų urėdija.

366 views