Laisvalaikis

Jonavos Šlamutis kviečia keliauti ir dalyvauti žaidime


Kauno regiono plėtros agentūra kviečia keliauti po Kauno regioną ir dalyvauti žaidime „Šlamučio slėpynės“. Suradę Šlamutį, galėsite laimėti įspūdžių kupiną savaitgalį 4-iems asmenims kaimo turizmo sodyboje Kauno rajone, kur Jūsų lauks aktyvios pramogos!

Šlamutis – tai Jonavos rajone gimęs personažas, kurį sukūrė liaudies meistrė ir rašytoja Stasė Samulevičienė. Šlamučio nuotykiai aprašyti knygoje „Padaužiukų bičiuliai“.

„Labai mėgstu būti gamtoje ir viską, kas padeda išlikti sveikam – ne veltui vadinuosi taip pat, kaip „Jaunystės gėle“ tituluojama mažytė geltona vaistažolė. 

Iš visos širdelės myliu Kauno regioną – čia tiek daug nuostabių gamtos ir žmogaus sukurtų kampelių, kuriuose smagu aktyviai ir turiningai leisti laiką su šeima ir draugais! Kviečiu ir Jus keliauti po Kauno regioną ir surasti mane, o suradus, dalyvauti žaidime ir laimėti nuostabų savaitgalį sodyboje“, – kviečia Šlamutis.

Pirmasis „Šlamučio slėpynių“ objektas, žinoma, yra Šlamučio gimtinė – Samulevičių memorialinė sodyba.

Šiame, prie Jonavos įsikūrusiame vienkiemyje gyveno ir kūrė net trys žinomi XX a. menininkai: žymus lietuvių ekspresionistas Antanas Samulevičius – Samuolis, tautodailininkė, žaislų kūrėja, vaikiškų knygelių autorė, Šypsenos ordino laureatė Stasė Samulevičienė, sukūrusi knygeles apie Padaužiukus ir jų bičiulius Šlamučius, ir jos sūnus rašytojas, dramaturgas Raimundas Samulevičius.

1994 m. sodyboje įkurtas Samulevičių memorialinis muziejus. Jame eksponuojami Samulevičių šeimos asmeniniai daiktai: baldai, knygų kolekcija, fotografijos, laiškai, dokumentai, Stasės Samulevičienės iš avikailio sukurti žaislai.

Žaidimas „Šlamučio slėpynės“ vyks nuo 2020  m. birželio 1 d. iki lapkričio 1 d. Visą informaciją apie kitus žaidimo objektus ir žaidimo taisykles rasite šioje nuorodoje ir Facebook grupėje @ŠlamučioSlėpynės.

Žaidimo organizatorius: VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra

Partneris: Jonavos TIC/Jonavos krašto muziejus

951 views