Naujienos

Jau 10-ąjį kartą Kalėdinis karavanas džiugino vaikus ir senelius


Jonavos mieste bei rajone jau 10-ąjį kartą lankėsi gražia tradicija tapęs Kalėdinis gerumo karavanas. Jo dėka šiais metais dovanų sulaukė daugiau nei 250 vaikų, 100 senyvo amžiaus žmonių bei 16 šeimų.

Kalėdinis gerumo karavanas – labdaros ir paramos fondo „Gerumo sparnaiׅ“ organizuojama iniciatyva, kurios tikslas – mažinti socialinę atskirtį visuomenėje, kartu pradžiuginant skurdą patiriančių šeimų vaikus.

„Saldžiomis dovanomis apdovanojome apie 250 mažųjų. Palyginus su praėjusiais metais, toks skaičius nėra didelis, tačiau mūsų planus sujaukė pasaulinė pandemija, kadangi negalėjome dalyvauti bendruomenių šventėse, eglučių įžiebimuose dovanėlės įteiktos tik mūsų fondo bei Jonavos rajono socialinių paslaugų centro globojamų šeimų vaikams.

Kartu su „Gerumo sparnų“ vadove Indre Skistimiene bei savanore Edita Kulvietiene dirbome kaip komanda.

Galiu pasidžiaugti, kad karavanas mums suteikė galimybę stebėti neįkainojamas vaikų reakcijas, kuomet jie pamatė Kalėdų senelį, patį karavaną.

Suprantu, kad kai kuriems vaikams šis karavanas – vienintelis įvykstantis Kalėdų stebuklas“, – teigė „Gerumo sparnų“ atstovė V. Jakučiūnienė.

Ir senoliams, ir šeimoms

Be vaikų, saldžių dovanų sulaukė apie šimtas paramos fondo globojamų senolių. Karavano dėka 16 šeimų galėjo džiaugtis šventiniais stalais.

„Manome, kad buvo padovanota beveik viskas, ko reikia paruošti Kūčių ar Kalėdų vakarienėms“, – pasakojo V. Jakučiūniėnė, pridurdama, kad „Gerumo sparnų“ savanoriai prieš pat šventės plušėjo ir dalindami rudeninės „Maisto banko“ akcijos metu surinktus maisto produktus.

„Negendantys maisto produktai užtikrino, kad gausesnėmis stalo vaišėmis galėtų džiaugtis dar apie 200 asmenų“, – kalbėjo „Gerumo sparnų“ atstovė.

Surėmę pečius

Anot V. Jakučiūnienės, ši iniciatyva negalėtų gyvuoti be kasmet ją palaikančių rėmėjų.

„Labai džiaugiamės, kad nenuviliame savo nuolatinių rėmėjų, kurie jau daug metų padeda fondui gyvuoti bei palaiko Kalėdinio gerumo karavano idėją.

Nuoširdų ačiū norėtume pasakyti LPF „Kauno maisto bankas“, kuris mūsų veiklą maisto produktais remia visus metus, Jonavos rajono savivaldybės administracijai, merui Mindaugui Sinkevičiui, mero pavaduotojai Birutei Gailienei, tarybos nariams Nerijui Šalūgai ir Erlandui Andrejevui, verslininkui Artūrui Remenčiui. Visiems jiems dėkojame tiek už finansinę, tiek už emocinę paramą, palaikymą.

Mums svarbu, kad šios akcijos prasmingumu tiki daugybė žmonių ir ji yra pelniusi jų pasitikėjimą“, – džiaugėsi V. Jakučiūnienė.

731 views