Sportas

„Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis laimėjo lyderių mūšį Jonavoje

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko lūkesčius pateisinęs turnyro lentelės lyderių susidūrimas.

Jonavos „CBet“ (8-3) savo arenoje tik po atkaklios kovos 75:80 (18:23, 18:20, 22:13, 17:24) krito prieš Kauno „Žalgirį“ (10-1).

„Žalgiris“ rungtynes atidarė atkarpa 7:2, tačiau šeimininkų spurtą įkvėpė Dovis Bičkauskis, tiek pats rinkęs taškus, tiek asistavęs komandos draugams. Jam sulaukus keitimo „CBet“ pirmavo 11:9, bet įžaidėjui sėdus ant suolo komandos puolimas sustojo.

Taškus rinkti ėmėsi Ignas Brazdeikis ir Lukas Lekavičius, o du Lauryno Biručio dėjimai sukūrė didesnį atstumą tarp komandų – 27:19. „CBet“ rankų nenuleido ir D. Bičkauskio tritaškiu išlygino rezultatą – 30:30. Prieš pat ilgąją pertrauką „Žalgiris“ dar kartą truktelėjo į priekį, komandos suolelis užsidirbo techninę pražangą, o pirmąją mačo dalį uždarė Rolando Šmito baudų metimai – 43:36.

Iškart po ilgosios pertraukos traumą liemens srityje patyrė L. Lekavičius, o Edvinas Šeškus kurioziniu metimu išlygino rezultatą – 45:45. Gera „CBet“ atkarpa užvedė tribūnas, o Goranas Huskičius jas dar labiau užkūrė dėjimu – 58:51. Ketvirtajame kėlinyje rezultatas vėl tapo lygiu po R. Šmito tritaškio – 62:62.

Lemiamu metu „Žalgirį“ traukė Tomo Dimšos tritaškiai, likus žaisti dvi minutes suteikę šešių taškų persvarą – 73:67. Svarbiu žingsniu link pergalės tapo paskutinę minutę pradėjęs R. Šmito dvitaškis (77:70), tačiau taškais atsakė ir „CBet“, o kauniečių klaida pasinaudojęs D. Bičkauskis smeigė viltis gražinusį tritaškį – 75:77. Tuomet pražangą išprovokavęs Edgaras Ulanovas pataikė tik vieną baudos metimą. Vis dėlto D. Bičkauskis paskutinėje atakoje klydo, o „Žalgiris“ dar pelnė taškus su mačo sirena.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečius patempęs T. Dimša iš viso per 23 minutes pelnė 17 taškų (1/1 dvitaškio, 5/8 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgiris“ šį kartą pataupė prieš rungtynes sunegalavusį Kevarriusą Hayesą, o Eurolygoje siaučiančio Keenano Evanso rungtynėms neregistravo. Iškritus ir L. Lekavičiui, įžaidėjo pareigas dalinosi T. Dimša bei neseniai po traumų grįžę Mantas Kalnietis ir Dovydas Giedraitis.

Dar siauresne rotacija teko verstis Virginijui Šeškui – jis pasitikėti galėjo tik starto penketo žaidėjais. Visi nuo suolo pakilę žaidėjai kartu surinko -4 naudingumo balus, nė vienas iš jų nesurengė teigiamo pasirodymo.

Lyderio vaidmens ėmęsis D. Bičkauskis per 34 minutes surinko 17 taškų (2/5 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 3, perėmė 4 ir prarado 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų.

Jonaviečiai gali apgailestauti, kad nelaimėjo prieš 17 kartų suklydusį „Žalgirį“, tačiau kauniečiai iš toli atakavo net 46 procentų taiklumu (13/28), o „CBet“ turėjo problemų ir prie baudų metimo linijos (14/21, 67 procentai).

„Žalgiris“ po šios pergalės išlieka vienvaldžiais lygos lyderiais, o „CBet“ dalinasi antrąją vietą.

„CBet“: Dovis Bičkauskis (4/7 tritaškių, 6 rez. perd., 6 klaidos, 4 per. kam.) ir Edvinas Šeškus po 17, Jeffery Garrettas 14 (3 per. kam.), Goranas Huskičius 13 (5/6 dvitaškių, 6 atk. kam.), Martinas Laksa 11.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 17 (5/8 tritaškių), Edgaras Ulanovas 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaidos), Rolandas Šmitas 11, Lukas Lekavičius 10, Laurynas Birutis 9 (4/4 dvitaškių, 5 atk. kam.).