Sportas

„Vikingų“ vadovas A. Morkūnas: Beprotiškai trūksta futbolo


Jonavos kūno kultūros ir sporto centras tęsia „Karantininių sportinių pokalbių“ rubriką ir kalbina Jonavos „Vikingų“ komandos ir futbolo veteranų klubo „Klevas“ vadovą Aironą Morkūną.

Šiemet vykusioje geriausių sportininkų pagerbimo šventėje A. Morkūnas buvo pripažintas geriausiu rajono 2019 metų sporto vadybininku, o jo energija, atsidavimu futbolui ir meile sportui neįmanoma nesižavėti.

Vis dėlto sėkmingas vadovo ir jo vedamų klubų sezonas netikėtai sustabdytas dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, kuriuo uždrausti visi sportiniai renginiai, tame tarpe – ir oficialios salės futbolo varžybos.

Istorinį sezoną žaidę Jonavos „Vikingai“ nebaigė finalo serijos ir nutraukus sezoną pripažinti laimėjusiais antrąją vietą, o „Klevo“ veteranams sustabdytos visos varžybos ir jau užsitikrinus Lietuvos senjorų 50+ pirmenybių pirmąją vietą – nebaigtas paskutinis turas, po kurio lauktų iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Turbūt šiuo metu tai jau tampa tradiciniu klausimu bet kurio pokalbio pradžioje, bet būtų keista jo neužduoti. Tai kaip gi karantinas pakeitė jūsų kasdienį gyvenimą? Ko labiausiai trūksta, atsiradus įvairiems mums anksčiau neįprastiems apribojimams?

Karantinas be abejonės pakeitė visų žmonių kasdieninį gyvenimą. Dauguma žmonių dienas leidžia namuose jau penktą savaitę, miestuose judėjimas ir gyvenimo tempas minimalus, visi rūpinasi tik minimalių poreikių užtikrinimu. Susidaro įspūdis, kad matomas ir jaučiamas gyvenimas primena apokalipsinį vaizdą iš kino filmų.

Be abejonių ir mano asmeninį kasdieninį gyvenimą pakeitė ši pandemija ir karantinas, t.y. gyvenimas tapo labai „primityvus“ – darbas, namai, maisto parduotuvė, pavieniai telefono skambučiai, naujienų skaitymas, internetas ir toks nuolatinis, vidinis ir gluminantis nežinomybės jausmas apie viską aplinkui ir nuolatinis vidinis klausimas apie rytojaus dieną.

Labai pasiilgau „gyvų“ susitikimų su draugais ir kolegomis, o, be abejonės, labiausiai trūksta su sportu susijusios veiklos ir, aišku, beprotiškai futbolo, nes tai neatsiejama mano gyvenimo dalis ir gyvenimo hobis.

Toks gal kiek filosofiškas klausimas: kaip įsivaizduojate pasaulį po karantino?

Tai labai sudėtingas ir daug įvairių asociacijų keliantis klausimas, tačiau manau, kad pasaulis sustojęs ir pailsėjęs pasikeis į gerąją pusę. Išmoksime labiau vertinti pastovumą ir ramybę, keisis požiūris į savaimę seniau suprantamus dalykus ir reiškinius, permąstysime savo vertybes ir atsakingiau žiūrėsime į savo veiksmus dėl galimų pasekmių ateityje. Tikiu, kad šis sudėtingas laikotarpis žmoniją mobilizuos ir pavers ją artimesnę bei pakantesnę vieni kitiems.

Įspūdingas Jonavos „Vikingų“ sezonas Optibet Futsal A lygoje baigėsi netikėtai – paskelbus karantiną ir nespėjus sužaisti finalo. Buvo nuspręsta užbaigti čempionatą, o jūsų komandą pripažinti laimėjusią antrą vietą. Kaip vertinate tokį sprendimą?

Kaip jau esu žiniasklaidai teigęs šiuo klausimu, labai keista tapti vicečempionais „nuotoliniu būdu“ telekonferencijos metu ir neužbaigus intriguojančios istorinės finalinės serijos su daugkartiniais Lietuvos Futsal čempionais. Atsižvelgus į susidariusią sudėtingą situaciją ir prioritetu laikant žaidėjų sveikatą, manau, kad LFF vadovų ir komandų vadovų bendras sprendimas užbaigti OPTIBET Futsal A lygos sezoną tokioje stadijoje yra vertinamas tik teigiamai.

Žinoma, kad sezonas vertinamas teigiamai ir galutinis rezultatas tai atspindi. Prieš sezoną buvo keliamas tikslas patekti tarp TOP 4 čempionato komandų ir jis buvo įvykdytas su kaupu.

Jonavos „Vikingai“ šį sezoną vienareikšmiškai susižėrė didžiausią Jonavos sporto bendruomenės susidomėjimą ir sirgalių meilę. Kaip jums taip pavyko? Kokia viso to sėkmės paslaptis?

Pirmiausia pasinaudodamas galimybe dar kartą nuoširdžiai noriu padėkoti visiems Jonavos „Vikingai“ sirgaliams už nerealų palaikymą ir sukuriamą atmosferą ne tik Jonavos arenoje, bet ir rungtynėse išvykoje. Galiu tik pridurti, kad Jūs visi nerealūs!!!

Jonavos „Vikingai“ sėkmės priežastimis galėčiau išskirti nuostabų ir vieningą komandos kolektyvą, kurį didžiąja dalimi sudaro Jonavos žaidėjai, begalinį norą laimėti, demonstruojamą ypatingą „vikingų“ charakterį iki paskutinės rungtynių sekundės ir, aišku, nuostabiausią Lietuvoje sirgalių palaikymą kiekvienų rungtynių metu.

Kuo labiausiai džiaugiatės iš šiųmetinio salės futbolo sezono?

Be abejonės, revanšu „Gargždų pramogos“ komandai pusfinalio serijoje už praėjusių metų sezoną ir patekimu į finalą.

Jonavos futbolo veteranai – vieni stipriausių Lietuvoje. Nuolatos skina pergales, laimi čempionatus, pirmenybes. Kaip sekasi koordinuoti veteranų veiklą ir ar neatsiranda kokių nors trinčių, nesutarimų, kai komandą nuolat lydi pergalės? Ar neturit „sužvaigždėjusių“ futbolo vilkų?

Jonavos futbolo veteranai komanda viduje turi „pilkuosius kardinolus“, kurie imasi iniciatyvos į savo rankas ir palaiko drausmę komandoje visais atžvilgiais ir visose situacijose, todėl su jais dirbti pakankamai paprasta ir niekam nekyla net minčių būti „sužvaigždėjusiais“ futbolo vilkais (juokiasi). Kalbant rimtai, Jonavos futbolo veteranai yra labai draugiška komanda bei kolektyvas, kuris į futbolą visada žiūri labai rimtai ir siekia tik maksimalių rezultatų.

Kadangi karantino metu turime labai daug laiko namuose, galbūt galėtumėte pasidalinti, kaip jūs leidžiate laisvalaikį ir ką galėtumėte parekomenduoti skaitytojams?

Turint tiek daug laisvo laiko darbo dienomis vakarais bei savaitgaliais, aš pats asmeniškai skiriu daugiau laiko ir fantazijos virtuvėje gamindamas pietus ar vakarienę, taip pat skiriu daugiau laiko namų ruošai, kuriai seniau tiesiog laiko kartais nebūdavo. Aišku, peržiūriu seniau nematytus kino filmus, seniau filmuotas laidas, naujienų apžvalgas bei daugiau skiriu laiko miegui.

Ir pabaigai… palinkėjimas sporto bendruomenei?

Sporto bendruomenei nuoširdžiai linkiu kuo greičiau sugrįžti sveikiems į stadionus, sporto sales, maniežus, į savo komandas ir kuo greičiau atstatyti savo fizinę formą bei naujuose sezonuose siekti pačių aukščiausių tikslų.

O visiems skaitytojams linkiu, svarbiausia, jokiu būdu šiuo sunkiu visiems metu neprarasti optimizmo ir tikėti šviesia ateitimi, nes mes būsime tik stipresni 😉

JKKSC info., A.Morkūną kalbino Žilvinas Galimovas

683 views