Savivaldybė

Sporto miestas Jonava sudomino Estijos specialistus


Jonavoje penktadienį lankėsi įvairių Estijos sporto asociacijų, savivaldybių ir kultūros ministerijos atstovai, kurie domėjosi Jonavos rajone veikiančia sporto sistema ir jos finansavimu.

Svečiai apsilankė nesenai rekonstruotame Jonavos centriniame stadione, apžiūrėjo šalia baigiamą statyti baseiną, diskgolfo parką, kalnų dviračių trasas, lankėsi sporto arenoje, praneša savivaldybė.

Jonavos sporto centro direktorė Jūratė Stanislovaitienė Estijos delegacijai pristatė sporto centro organizuojamas veiklas bei renginius, papasakojo, kokias galimybes turi jonaviečiai būti fiziškai aktyvūs, sportuoti savarankiškai.

„Svečius ypač domino, kiek dėmesio skiriame ne tik profesionaliam sportui, sporto klubams, bet ir mėgėjų sportui, ką darome tam, kad įvairaus amžiaus žmonės aktyviai judėtų. Žinoma, estams didelį įspūdį paliko ir mūsų sporto infrastruktūra, sukoncentruota praktiškai vienoje vietoje, miesto centre“, – sakė J. Stanislovaitienė.

Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė pasidalino gerąja praktika skiriant savivaldybės finansavimą sporto klubams ir fiziniam aktyvumui skatinti. „Džiaugiuosi, kad galime būti naudingi ne tik kitoms savo šalies savivaldybėms, bet ir kitų valstybių atstovams”, – sake B. Gailienė.

Per pastaruosius kelerius metus Jonavos mieste pavyko gerokai patobulinti viešąją sporto infrastruktūrą, pastatyti naujus sporto objektus, surengti stambius tarptautinės ir vietinės reikšmės sporto renginius.

Dėl patogios geografinės padėties ir išvystytos infrastruktūros Jonavos miestą nuolat renkasi dviračių sporto, bėgimo, triatlono varžybų organizatoriai.

Visas šias miesto iniciatyvas jau įvertino Lietuvos sporto federacijų sąjunga, kuri tradiciniuose sporto vadybos apdovanojimuose Jonavą paskelbė 2020 metų sporto miestu.

142 views