Naujienos

Prezidentas apie biodujų gamyklą šalia Žeimių: nereikia stumti per prievartą


Jonavoje viešėjęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda surengė spaudos konferenciją vietos žiniasklaidos atstovams, kurioje pasidžiaugė mieste esančia situacija ir pakomentavo vietos gyventojų keliamus klausimus.

„Bendravau su įvairaus amžiaus ir įvairios socialinės padėties žmonėmis. Susidarė toks įspūdis, kad žmonės jaučiasi gerai savo mieste, jie jaučiasi gaunantys reikalingą dėmesį“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas teigiamai atsiliepė apie gražias viešąsias Jonavos vietas ir būsimus savivaldybės planus gerinti miesto infrastruktūrą.

„Miestas gražėja, miestas tvarkingas. Yra ir gerų planų tam tikrų, susijusių su žiedinėmis sankryžomis, kaip man meras papasakojo. Žodžiu, vyksta judėjimas. Nesijaučia taip, kaip kartais atvykus kitur, kur, atrodo, viskas stagnuoja, apsnūdę. Man atrodo, žmonės tą mato ir supranta. Toks mano įspūdis“, – miestą gyrė šalies vadovas.

Paklaustas, kokias su išskirtinai Jonavos rajonu susijusias problemas aptarė su savivaldybės atstovais, G. Nausėda akcentavo netoli Žeimių planuojamą statyti biodujų gamyklą.

„Kalbėjome apie Žeimių miestelį, apie biodujų gamybos planus ir sunkiasvorę techniką, kuri juda per miestelį. Galbūt, sprendimas būtų ieškoti būdų, kaip sutvarkyti aplinkkelį.

Mano principas yra visada kalbėtis su žmonėmis ir pirma paaiškinti, kas tai yra, skirti tam tikrą pinigų sumą ir nuvežti bendruomenės lyderius susipažinti su panašiomis biodujų gamyklomis kur nors, pavyzdžiui, Danijoje ar kitur Vakarų Europoje, kur panašios gamyklos egzistuoja vos ne prie kiekvieno miestelio ir sprendžia tas problemas, į kurias dabar žmonės bado pirštais.

Kita vertus, manau, nieko niekada nereikia stumti per prievartą – patį gražiausią projektą gali numarinti, jeigu kiši jį per prievartą, žmonės pradės gintis. Kuo labiau yra spaudžiama, tuo labiau žmonės nori gintis. Gal geriau yra paaiškinti, kokias tai pasekmes sukelia, ar jos yra labiau išgalvotos ir paprasčiausiai laužtos iš piršto. Ir ką reikėtų padaryti bendruomenės labui, kad bendruomenė priimtų šitą projektą.

Taip geriau, nei einant paslapčia ir bandant kažką „prastuminėti“. Toks kelias netinka”, – apie ketinamą statyti biometano dujų gamyklą netoli Žeimių kalbėjo prezidentas.

87 views