Naujienos

Pirmąją žiemos dieną Jonavoje – Kalėdų eglės įžiebimo šventė


Gruodžio 1 d. Jonavoje pasklis Kalėdų dvasia – visą dieną kultūros centras kvies šventiškai leisti laiką, o vakare susitikti Eglės įžiebimo šventėje „Uždegam Kalėdas!“ Sąjūdžio aikštėje.

Nuo pat ryto miestiečiai bus laukiami Krašto muziejuje ir Turizmo informacijos centre, kur veiks pats tikriausias Kalėdinis paštas, žavinga angelų paroda „Kelrodė svajonei. Kelionė tęsiasi“ ir apie jaukius žiemos vakarus primenanti paroda „Veltinio tradicija ir dabartis“.

Nuo 15 val. laukia ypatinga dovana – keliones po Kalėdinių eglučių miestelį „Auksinė giria“ pradės vaikų pamėgtas kalėdinis traukinukas, kuris dirbs iki pat vakaro – 20 valandos.

16.00 – 17.30 val. muziejus kvies į kūrybines dirbtuves „Bičių vaško eglutės žaisliuko liejimas“, kurioms iš anksto registruotis nereikia – bus galima užsukti keliaujant į eglės įžiebimo šventę.

Taip pat bus parengtas šventinis maršrutas žygiams po kalėdiniam laikotarpiui pasipuošusią Jonavą, kurį jonaviečiai ir miesto svečiai galės išmėginti bet kuriuo patogiu metu.

Vakare visi kviečiami į šventę Sąjūdžio aikštėje, kuri prasidės 17.30 val. Čia žiūrovų lauks šventiškai nusiteikusios voverytės ir muzikinė miško istorija apie stebuklingą gilę, kurioje pasirodys vaikų popgrupė „Natukai“, šokių grupė „Contempo“, šokių namų „Melgė“ balerinos ir atlikėja Elvija Zvicevičiūtė.

Į šventę atkeliavus Žibinčiui ir Kalėdų Seneliui bus įžiebta pagrindinė Jonavos miesto eglė ir miesto bei rajono organizacijų sukurtas kalėdinių eglučių miestelis. Šventės nuotaiką kurs muzikiniai fejerverkai ir šių metų Eurovizijos dalyvės Monikos Linkytės atliekamos dainos.

1256 views