Naujienos

Originaliame Kalėdų miestelyje sužibo ir Koncerno įmonių eglutės


Pernai Jonavoje buvo pradėtas unikalus projektas – miestiečius džiugino Kalėdinių eglučių miestelis. Pačiame miesto centre, Ramybės skvere, įmonės buvo kviečiamos pastatyti savo eglutes. Šalia pagrindinės miesto eglės veikiantis miestelis tapo tikru traukos centru, todėl jis įrengtas ir šiemet.

Vietinės įmonės bei įstaigos vėl gavo kvietimus prisijungti prie Kalėdinių eglučių miestelio kūrimo. Dalyvaujantiems tai yra nemenkas iššūkis, nes būtina laikytis svarbios sąlygos – eglutės turi būti ne nukirstos miške ar pirktos parduotuvėje, o originaliai pagamintos.

Prieš pat didžiąsias metų šventes bus paskelbti gražiausios eglutės konkurso nugalėtojai.

Komisijos nariai vertins eglutes pagal įvairius kriterijus. Vienas iš jų – originalumas.

Šiemet į kvietimą pastatyti savo eglutę atsiliepė apie 70 Jonavos įmonių ir įstaigų. Tarp jų yra ir trys Koncerno „Achemos grupė“ įmonės – „Achema“, „Iremas“ ir „Achempak“.

„Achemos“ eglutė: „Pamatyk save!”

Įmonė „Achema“ pasirinko futuristinį stilių. Jos eglutė yra sukonstruota naudojant begalybės veidrodžio efektą. Daugybė spalvas keičiančių lempučių apgauna akis ir įtraukia į veidrodžio vidų, kuriame galima pamatyti savo atvaizdą. Praeiviai taip kviečiami stabtelėti akimirką ir nusišypsoti sau. 

Išvysti save nesibaigiančiame veidrodyje nori ne tik mažieji. 2,5 metrų eglutė „įtraukia“ į veidrodį net ir suaugusius.  

Darbuotojai atskleidė talentą

Įmonės „Iremas“ darbuotojai nustebino parodę, kaip galima paprastą metalo lakštą paversti tikru meno kūriniu. Originali, šventiniais ornamentais puošta eglutė žavi ja sukūrusių žmonių išmone.

Plieninis Kalėdų medis ypač gražiai atrodo sutemus ir įsižiebus šviesoms. Pasirodo, net ir šaltą metalą, pasitelkus kūrybingumą ir fantaziją, galima paversti nuostabia eglute.

„Achempak“ eglutę siuvo

Šios įmonės eglutės gamybai buvo pasitelktas visas kolektyvas. Ji buvo pagaminta darbuotojų rankomis: vieni virino rėmą, kiti siuvo juosteles iš kurių padaryti simboliniai eglutės „spygliai“.

„Achempak“ baltaskarės išorė yra pagaminta iš polipropileninio audinio, kuris naudojamas didmaišių gamyboje.

Komanda pasakoja, kad eglutę gamino itin atsakingai. Pirmiausiai buvo pagamintas mažas prototipas, kurį patvirtinus buvo pagaminta eglė Kalėdų miesteliui.

O jūs ar jau rūpinatės Kalėdų eglėmis savo namuose? Gal šių įmonių kūriniai įkvėps ir Jums originalių minčių.

Koncerno „Achemos grupė“ info.

447 views