R_Sinkevicius
Naujienos

Nutarė trumpinti izoliacijos laiką pasidariusiems testą


Vyriausybės COVID-19 komitetas nutarė trumpinti izoliacijos laiką tiems žmonėms, kurie atvyko ar sugrįžo iš užsienio šalių, neturėjo sąlyčio su užsikrėtusiais koronavirusu, nepajuto simptomų ir praėjus bent 8 dienoms po atvykimo į Lietuvą pasidarė COVID-19 testą, kuris yra neigiamas.

Apie tokį sprendimą trečiadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, tokie asmenys galės palikti izoliacijos vietą praėjus 10-čiai, o ne 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą.

„Tikimės, kad tai leis greičiau grįžti į darbo rinką ir visuomeninį gyvenimą tiems, kurie tikrai neserga koronavirusu“, – sakė premjeras ir pabrėžė, kad šį sprendimą, kurį dar turės patvirtinti Vyriausybė, priėmė po išsamios epidemiologų analizės.

„Diskutavome ir apie galimybę išskirti saugias salas iš valstybių, kurios laikomos paveiktomis, jeigu imtume jų visą teritoriją. Linkstame priimti tokį sprendimą, kad palengvintume sąlygas turizmo verslui, tačiau dėl to dar turime sutarti su Baltijos burbulo partnerėmis. Galutinis sprendimas turėtų paaiškėti penktadienį.

Galiausiai sveikatos apsaugos ministras pristatė bendrą COVID-19 plitimo situaciją Lietuvoje. Kol kas nė vienoje savivaldybėje nereikia imtis specialių viruso valdymo priemonių“, – skelbia S. Skvernelis.

159 views