Savivaldybė

Lietavos gatvėje pašalinti medžiai bus atsodinti


Jonavoje tęsiant Lietavos gatvės rekonstrukciją atnaujinamas statybos darbams trukdančių medžių genėjimas bei retinimas.

Pasak miesto seniūnijos, didžioji dalis pašalintų medžių vėliau bus atsodinami, praneša savivaldybė.

„Vykdydamas darbus rangovas dar pakartotinai apžiūrės kiekvieną medį ir įvertins, ar galima jį palikti. Jei medžio šaknys bus pažeidžiamos iki 30 proc., yra tikimybė, kad toks medis galės augti toliau ir bus išsaugojamas. Tikrai bus šalinami visi blogos būklės ir invazinės rūšies medžiai, kurie turi žalingą ekologinį poveikį.

Pabaigus darbus Lietavos gatvėje numatyta pasodinti 30 vnt. mažalapių liepų ir apie 600 vnt. krūmų. Jei pagal projektą numatytų želdinių bus per mažai, papildomai galės pasodinti seniūnija“, – sako Jonavos miesto seniūnė Eglė Pinkevičienė.

Jos teigimu, visa Lietavos gatvės teritorija tvarkoma vadovaujantis aplinkosauginiais reikalavimais želdinių šalinimui. Visoje statybų teritorijoje po pagrindinių statybos darbų taip pat bus sutvarkyti pažeisti vejos plotai.

„Lietavos gatvės rekonstravimo Jonavos mieste, Jonavos r. sav. projekto“ projektiniai pasiūlymai visuomenei buvo pristatyti dar 2021 metų pavasarį. 2021 m. balandžio 28 d. vykusio viešo susirinkimo metu į gyventojų klausymus atsakė ir projektą rengę specialistai.

Visus projektuotojų atsakymus galite rasti ČIA.

Lietavos gatvės rekonstravimo projekto projektiniai pasiūlymai skelbiami ČIA.

Antrojo etapo metu tvarkoma gatvės atkarpa nuo įvažiavimo į „Bikuvos“ prekybos centrą iki Lietavos g. 7 namo. Automobilių eismas remonto metu organizuojamas apylankomis.

Rekonstrukcijos metu keičiama Lietavos gatvės asfalto danga, požeminės komunikacijos, apšvietimas, įrengiamas dviračių takas.

Rekonstrukcijos darbus atlieka bendrovė „Kauno keliai“. Projekto vertė – per 3 mln. eurų.

Lietavos gatvės rekonstrukcija yra vienas pagrindinių darbų miesto gatvėse, kurį siekiama pabaigti kaip įmanoma greičiau. Viena iš svarbiausių miestą juosiančių gatvių po rekonstrukcijos taps patogesnė ne tik automobiliams, bet ir dviratininkams, pėstiesiems.

78 views