Žmonės

L. Paklina: Jonava –nuostabus miestas


Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenė neseniai užtarnauto poilsio išleido 24 metus jonaviečių saugumo jausmo didinimui dėmesį skyrusią pareigūnę Larisą Pakliną. Žinią, kad nuolat gyventojams matoma policininkė baigė tarnybą, jonaviečiai sutiko jautriai – jie dėkojo L. Paklinai už atliktus darbus rašydami gražius linkėjimus jos „Facebook“ paskyroje.

Kaip sako pati L. Paklina, sulauktas dėmesys gerokai nustebino – moters žodžiais tariant, ji niekada negalvojo ir iki šiol negalvoja, kad yra ypatingesnė už kitus kolegas.

Prisimindama savo karjeros kelią, buvusi pareigūnė džiaugiasi turėjusi galimybę prisidėti prie miesto gerovės puoselėjimo ir užtikrintai sako: „Jonava – puikus kraštas“.

Didžiausias dėmesys – prevenciniam darbui

„Tarnybą pradėjau nepilnamečių inspektorės pareigose. Jose dirbau 16 metų. Po to trumpam buvau įsidarbinusi Kėdainių rajono policijos komisariate, kur laimėjau konkursą į vyriausiojo tyrėjo pareigas prevencijos poskyryje.

Kai Jonavos rajono policijoje atsirado lygiagrečios pareigos, o policijos sistemoje buvo sukurta ir nauja, t.y. bendruomenės pareigūno pareigybė, grįžau atgal į Jonavą, kur iki savo tarnybos pabaigos atlikau bendruomenės pareigūnės pareigas. Jas užėmiau 7-erius metus.

Tiesa, ar dirbau su nepilnamečiais, ar su suaugusiais asmenimis, viena pagrindinių mano darbo funkcijų buvo vykdyti nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevenciją. Galima sakyti, kad prevencinis darbas, visada buvo mano „arkliukas““, – paklausta apie tai, kokias pareigas ji užėmė dirbdama policijoje, pasakojo L. Paklina.

Nenuleido rankų

Mintyse apžvelgdama laikus, kuomet ji svarstė apie profesijos pasirinkimą, L. Paklina pasakoja, kad visada svajojo būti policininke. Tačiau tam, kad pasiektų savo svajonę, moteris turėjo įdėti pastangų.

„Kadangi tuomet, kiek pamenu, merginos nebuvo laukiamos policijos mokykloje, bandžiau įstoti į Vilniaus universiteto teisės fakultetą, bet, deja, nesurinkau reikiamo konkursinio balo.

Dėl to kuriam laikui savo svajonės įgyvendinimą turėjau atidėti, tačiau niekad jos neatsisakiau ir policininke tapau jau būdama dviejų vaikų mama – išklausiau įvadinius kursus, o  turėdama auštąjį pedagoginį išsilavinimą,  kaip tik tikau eiti nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigas.

Niekada nesigailėjau tokio savo pasirinkimo ir policijos uniformą nešiojau su pasididžiavimu“, – teigė jonavietė.

Geriausi mokytojai – kolegos

Kai L. Paklina pradėjo dirbti komisariate, moterų – pareigūnių buvo kur kas mažiau nei dabar.

„Nepaisant to, moterys jau ir tada užimdavo svarbias pozicijas, tad įrodinėti, kad dėl savo lyties nesi prastesnis kolektyvo narys, man niekada nereikėjo“, – pasakojo L. Paklina, pridurdama, kad gali pasidžiaugti tuo, jog nuo pat pradžių turėjo puikius mokytojus – kolegas.

„Jie mane labai širdingai priėmė į savo ratą. Iš jų išmokau ne tik darbo subtilybių, bet ir gerbti žmones, su kuriais bendrauji, kurie kreipiasi į tave pagalbos“, – kalbėjo L.  Paklina.

Saugesnio miesto link

24 metai – ilgas laiko tarpas. Per jį, atliekant pareigūnės pareigas, L. Paklinai teko matyti ir gero, ir blogo. Kokia linkme, jos akimis, judėjo Jonavos miestas?

„Neabejoju, kad tiek pats miestas, tiek mūsų rajono gyventojai keitėsi į gerąją pusę. Labai noriu tikėti, kad jonaviečiai jaučiasi saugūs savo krašte, nes Jonava – tikrai puikus miestas.

Visgi, saugumo jausmas dažnai priklauso nuo dviejų faktorių: ar gyventojas nukentėjo dėl nusikaltimo, ar kito teisės pažeidimo ir ar policijai pasisekė šias neteisėtas veikas išaiškinti, o kaltus asmenis patraukti atsakomybėn.

Vertinant statistiškai, saugumo situacija mūsų rajone nuolat gerėjo. Kalbant apie nusikalstamų veikų ištyrimą Jonavoje, šis yra vienas didžiausių Kauno apskrityje“, – teigė L. Paklina.

Gatvėje atpažįsta

Ilgametė darbo patirtis viename mieste įrėžė L. Paklinos pavardę ir veidą jonaviečių atmintyje. Moteris džiaugiasi, kad jai pavyko užmegzti ryšį su miesto gyventojais.

„Tarnaujant policijoje, visada tikėjau, kad reikia dirbti taip, jog kiekvienas tavo sutiktas žmogus norėtų ištiesti ranką ir pasisveikinti. Toks buvo mano kredo.

Išėjusi į miestą, nuolat sutinku žmones, kurie sveikinasi – moterys neretai nusišypso, o vyrai ir paspaudžia ranką“, – džiaugėsi L. Paklina.

Nesijaučia esanti ypatinga

Be to, kad paskelbusi apie karjeros pabaigą L. Paklina sulaukė daugybės gražių žodžių iš jonaviečių, jai už nepriekaištingą tarnybą įteikta ir Jonavos rajono savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus padėka.

„Aš žinau, kad man baigus darbą, tarnyba tęsis… Nesu kažkuo ypatingesnė už kitus savo kolegas ir tikiu, kad jonaviečių ir mūsų mero padėkos – labiau skirtos ne man pačiai, o mano profesijai.

 Žinoma, toks dėmesys labai nustebino. Gavau be galo daug gražių ir gerų linkėjimų.

Esu nuoširdžiai dėkinga visiems“, – šypsodamasi kalbėjo L. Paklina, pridurdama, kad tikrai ilgėsis kolegų ir kitų bendražygių, nes bendravimas su jais tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi.

Sudėtinga profesija

Ką buvusi pareigūnė pasakytų jaunuoliams, kurie dar tik svajoja apie policininko karjerą?

„Jei yra svajonė, ją būtinai reikia įgyvendinti, nes tik dirbant savo svajonių darbą, gali būti laimingu ir jaustis pilnaverčiu.

Tai yra sudėtinga profesija, kurios pareigų įgyvendinimui būtina atsakomybė – dažnai tenka atsakyti už savo ir kitų veiksmus bei sprendimus. Policininkas turi būti drąsus – jo darbą nuolat lydi iššūkiai. Pareigūnas privalo būti teisingas, nes kiekvienas medalis visada turi dvi puses, čia svarbu mokėti atskirti juodą nuo balto. Tačiau svarbiausia, mano manymu, yra būti paprastu žmogumi“, – pokalbį užbaigė L. Paklina.

284 views