Sportas

„Jonavos“ treneris E. Utyra: buvome verti daugiau


2019-ųjų sezonas LFF I lygoje „Jonavos“ strategui Eisvinui Utyrai buvo išskirtinis tuo, kad jis debiutavo vyriausiojo trenerio pareigose.

Per 28 rungtynes „Jonava“ surinko 40 taškų ir galutinėje įskaitoje užėmė 9 vietą. Pasibaigus sezonui, fkjonava.lt paprašė vyriausiojo trenerio apžvelgti komandos pasirodymą pirmenybėse.

„Finišas ne toks, kokio tikėjausi. Pirmas ratas buvo teigiamas, antrame neatradome savojo žaidimo, nesugebėjome sužaisti 2-3 rungtynių iš eilės ta pačia sudėtimi. Bet mokomės iš klaidų ir dėkoju vaikinams už atiduotas pastangas. Futbole reikiamus rezultatus pasiekia tie, kurie greičiau adaptuojasi, – pasakojo E. Utyra. – Galime pasidžiaugti, kad naujai suburta mūsų komanda netapo patrankų mėsa kitiems, tik pristigome sėkmės. Išsaugojus didžiąją dalį šios komandos, būtume stipri jėga. Bet viskam reikia laiko ir kantrybės. Dirbdami kryptingai savo tikslus pasieksime, turime iškentėti, laukti ir rezultatai ateis.“

– Jums tai buvo pirmas sezonas vyriausiojo trenerio pareigose. Ar jaučiatės patobulėjęs ir pasiekęs savo tikslus?

– Ne, tikslų nepasiekiau, nes norėjau komandą atvesti į Top-5. Galutinė mūsų užimta vieta tikrai neatspindi realaus komandos pajėgumo. „Jonavai“ tai nėra lubos, ji verta daugiau ir dar tikrai tai įrodys.

O dirbdamas vyriausiuoju treneriu išmokau daug naujų dalykų, tobulėjau kiekvieną dieną. Nors pirmas blynas prisvilęs, pasisėmiau tiek gero, tiek blogo. Tai buvo didelis žingsnis į priekį asmeninėje karjeroje. Tuo pačių dar kartą supratau, ką jau žinojau anksčiau – šis klubas užima vieną svarbiausių vietų mano gyvenime. Mano venomis teka mėlynai baltas kraujas.

– Rudens rate komanda patyrė net penkis pralaimėjimus vienodu rezultatu 2:3, visuose praleido lemtingą įvartį 80-90 minutėmis. Kaip paaiškinti tokius koncentracijos praradimus?

– Tai buvo lyg nesibaigianti katastrofa. Rodos, pralaimime, grįžtame į rungtynes, bėgame mušti dar vieno įvarčio – ir patys gauname atgal. Daug dalykų susidėjo – kartais vyravo chaosas, disciplinos nebuvimas, per didelis noras įmušti patiems. Gavome daug pamokų. Disciplinos prasme dar reikia daug padirbėti. Bet buvo ir gerų rungtynių, kurias laimėjome žaisdami drausmingai. Aš manau, kad viskas mums prieš akis.

– Kaip keisis „Jonavos“ veidas per žiemą? Su kuo pratęsite sutartis, o kas paliks komandą?

– Turbūt dar anksti apie tai kalbėti. Netrukus sėsime su klubo vadovais ir kalbėsime apie 2020 metų sezono perspektyvas, būsimą komandos branduolį, žaidėjus, kuriuos norėsime pasilikti. Teks derėtis ir su pačiais futbolininkais. Aš norėčiau, kad Jonavoje ir toliau liktų didžioji dalis 2019-ųjų sezono komandos narių.

– LFF I lygos pirmenybės baigėsi palyginti anksti. Galbūt „Jonavos“ komandos nariai dar palaiko sportinę formą?

– Vieni ėmėsi individualių treniruočių, kiti užsiima salės futbolu, treti jau atostogauja.

– Su dalimi „Jonavos“ komandos narių nėrėte į kovas salės futbolo A lygoje, kur atstovaujate „Vikingams“. Ar sunku pereiti nuo lauko prie salės futbolo?

– Adaptacija reikalinga visur, nes reikia prisiminti primirštus derinius, standartines situacijas ir visą judėjimą aikštelėje. Tai užtrunka. Tik fizinės kondicijos yra likusios nuo lauko futbolo sezono. O naudodamasis proga, noriu visus pakviesti palaikyti Jonavos futbolo komandas.

FK Jonava info.

895 views