Naujienos

Jonavos pradinukai bus mokomi finansinio raštingumo


Jonavos rajono savivaldybės pradinių klasių mokytojai bus ruošiami dirbti su pradinukų finansinio raštingumo, verslumo ir karjeros ugdymo programomis. Savivaldybė dėl tokių programų taikymo susitarė su šioje srityje lyderiaujančia nevyriausybine organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA).

Parengti mokytojai jau nuo kitų metų rugsėjo Jonavos rajono ugdymo įstaigose pradės supažindinti mokinius su baziniais asmeninių finansų ir ekonomikos principais, praneša savivaldybė.

Pirmų – ketvirtų klasių mokiniai praktinių užsiėmimų metu galės pažinti įvairias profesijas, sužinos, kaip renkami mokesčiai, gaminamos ir parduodamos prekės bei paslaugos. Per žaidimus vaikai išmoks, kaip visuomenėje juda pinigų srautai.

„Labai aiškiai suprantame, kad šiuolaikinėje mokykloje ypač svarbu yra suteikti vaikams ne tik formalių kompetencijų, bet ir ugdyti finansinius įgūdžius, verslumą. Tokio tipo pamokos turėtų tapti mokyklų kasdieniu gyvenimu ir sklandžiai integruotis į ugdymo procesą, kad mokiniai įgautų kuo daugiau žinių ir praktinės patirties jau nuo pirmų mokyklos klasių“, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė patikino, kad LJA programos yra paruoštos pagal šiuo metu esamą naujausią bendrojo ugdymo programų projektą ir pilnai integruojamos į formalųjį ugdymą.

„Kviečiame pažangiausias Lietuvos savivaldybes prisijungti ir paruošti savo pedagogus dirbti su šiomis programomis“, – sako A. Rusteikienė.

„Lietuvos Junior Achievement“ yra pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, beveik 30 metų įgyvendinanti ekonominio švietimo, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose.

LJA programos kasmet pasiekia per 20 tūkst. mokinių ir studentų – nuo pradinių iki aukštesniųjų klasių ir universitetų. Moksleivius ugdo per 500 paruoštų mokytojų, jaunimo ugdyme dalyvauja verslo ir viešojo sektoriaus lyderiai.

347 views