Naujienos

Jonavos aplinkkelis – vienintelis sprendimas ar verslo lūkesčiai?


Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje ketvirtadienį priimtas sprendimas dar kartą kreiptis į Vyriausybę su prašymu spręsti automobilių spūsčių problemą magistralėje A6 ties Jonavos miestu. Posėdyje svarstyti du kreipimosi projektai, pasiūlyti opozicijos ir valdančiųjų, o svarstymų metu tarybos nariams išsprūdo netikėti argumentai.

Iniciatyvą kreiptis į Vyriausybę dėl Jonavos pietrytinio aplinkkelio parodė opozicinės frakcijos, tačiau daugumos balsais priimtas valdančiųjų pasiūlytas nuosaikesnis kreipimosi projektas.

Jame Vyriausybės prašoma spręsti spūsčių problemą jei ne artimiausiu metu tiesiant aplinkkelį, tai bent jau kitais būdais – platinant kelio atkarpą ties Jonavos miestu ir pertvarkant žiedinę sankryžą.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius posėdyje atskleidė, kad taip prašymas formuluojamas turint informacijos, jog Vyriausybė artimiausiu metu neplanuoja tiesti aplinkkelio Jonavoje: “Dabartinis ministras yra pasakęs: Lietuvoje aplinkkelių poreikis yra 15 vnt., o Jūs esate vieni iš (jų – aut.). Iki 2030 m. Jonavos aplinkkelis nebus daromas”.

Opozicijos atstovai posėdyje ragino priimti jų siūlomą kreipimosi projektą, kuriame Vyriausybės būtų reikalaujama tiesti prieš 10 metų pažadėtą aplinkkelį.

Tarybos narys Arvydas Gasys pareiškė dar negirdėtą argumentą – jis ragino atsižvelgti į verslininkų lūkesčius, kurie planuotame aplinkkelio ruože esą prisipirko žemės.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis šių metų pavasarį lankydamasis Jonavoje pažadėjo, kad Vyriausybė sprendimą dėl Jonavos aplinkkelio priims dar šiais metais.

684 views