Naujienos

Jonavoje – diskusija apie kanapių verslą


Jonavoje antradienį vyks diskusija apie kanapių auginimo Lietuvoje perspektyvas ir jų ekonominę naudą. Apie tai praneša ūkininkus į diskusiją kviečiantys Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) ir Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija. Anot pranešimo, diskusija vyks rajono savivaldybėje.

„Naujausi mokslo atradimai ir pažangūs technologiniai sprendimai atskleidžia vis didesnes pluoštinių kanapių produkcijos pritaikymo galimybes. Tuo pačiu auga pluoštinių kanapių žaliavos poreikis ir vertė. Galimybė pelningai auginti pasaulio mastu paklausią pluoštinių kanapių produkciją domina ne tik žemdirbius, bet ir visą visuomenę, nes pluoštinių kanapių auginimas naudingas ne tik ekonominiu, bet ir aplinkosaugos požiūriu”, – teigiama ŽŪR pranešime.

Pluoštines kanapes Lietuvoje leista auginti nuo 2014 m., o šiemet jų auginimo plotai jau pasiekė 9,000 ha.

Lietuva šiuo metu yra antra valstybė Europos Sąjungoje pagal pluoštinių kanapių auginimą, šiuo rodikliu nusileisdama tik Prancūzijai.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos Seime yra svarstomas Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimas. ŽŪR teigimu, jei pluoštinių kanapių verslo teisinis reguliavimas mūsų šalyje atitiks tarptautiniu mastu įsitvirtinančią naują teisinę praktiką, tada galima tikėtis dar spartesnio kanapių verslo proveržio.

„Naujo teisinio reguliavimo išeities pozicija yra labai paprasta: pluoštinė kanapė laikoma žemės ūkio kultūros augalu ir su juo susijusi ūkinė veikla nepainiojama su kitos rūšies kanapės – narkotinio augalo „Marihuanos“ – daroma žala.

Pagal naują požiūrį, visos pluoštinės kanapės augalo dalys yra legalios ir laikomos vertinga žaliava. Taip pat legalūs visi pluoštinės kanapės augalų perdirbimo būdai ir technologijos, kaip ir iš šio augalo išgauti produktai, jei juose psichotropinį poveikį turinčio kanabinoido (THC) norma neviršija teisiškai nustatytos ir vartotojams nepavojingos koncentracijos“, – rašoma pranešime.

Diskusijos su žemdirbiais, turinčiais pluoštinių kanapių auginimo patirties, organizuojamos Kauno, Jurbarko, Jonavos, Radviliškio, Ukmergės, Molėtų, Pakruojo, Pasvalio, Trakų rajonuose ir Marijampolės savivaldybėje.

Diskusija Jonavos savivaldybėje vyks lapkričio 19 d. 13:00 – 16:00 val.

865 views