Verslas

Bendrovės „Achema“ pajamos pernai augo, pelnas mažėjo


Didžiausios azoto trąšų ir kitų chemijos produktų gamintojos Baltijos šalyse AB „Achema“ pajamos 2022 metais didėjo 59 proc. ir siekė 937,2 mln. eurų (2021 m. – 590,3 mln. Eur).

Praėjusiais metais drastiškai išaugus energijos išteklių ir žaliavų kainoms, gamtinių dujų kainai šoktelėjus daugiau nei 3 kartus, kilo ir parduodamos produkcijos kaina – tai lėmė didesnes pajamas, tačiau tuo pačiu mažino paklausą: bendrovės produkcijos pardavimų apimtys mažėjo 37 proc. ir siekė 1,4 mln. tonų (2021 m. – 2,22 mln. t).

Pasak „Achemos“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, 2022-ieji bendrovei buvo sunkiausi per pastaruosius 15 metų, t.y. nuo pat 2008 m. pasaulinės finansų krizės.

„Karas Ukrainoje ir taikomos sankcijos destabilizavo įprastas energetinių resursų ir žaliavų tiekimo grandines, todėl bendrovei teko operatyviai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes. Gamtinių dujų kainoms pakilus į neregėtas aukštumas, bendrovė finansinius metus baigė produkciją gamindama minimaliomis apimtimis. Bendrovės pelnas iki mokesčių per 2022 metus sumažėjo 34 proc. ir sudarė 38,8 mln. eurų, kai tuo tarpu 2021 m. jis siekė 58,5 mln. eurų“, – sakė bendrovės vadovas R. Miliauskas.  

Pernai bendrovė savo produkciją eksportavo į daugiau kaip 40 šalių, pagrindinėmis eksporto kryptimis išliko Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Vidurio Europos ir Skandinavijos šalys.

2022 m. bendrovė investavo beveik 14,5 mln. eurų į gamybos modernizavimą. Įmonėje buvo tęsiamos investicijos į energetinių resursų ir poveikio aplinkai mažinimo projektus, plėtojama energetinės sistemos modernizacija. Šios investicijų kryptys toliau vystomos ir šiais metais.

Bendrovės investicijos nukreiptos į gamybos transformaciją žaliąja kryptimi, kurios leis gamyboje naudoti mažiau iškastinio kuro bei palaipsniui pereiti prie tvaresnių produktų.

UAB koncernas „ACHEMOS GRUPĖ“ info.

223 views