Laisvalaikis

Artėja šventė ant vandens? Svarbiausi patarimai, kaip jaustis ir atrodyti puikiai


Vasara – puikus metas susiburti ir paminėti ypatingas progas su artimiausiais žmonėmis. Šiluma ir saulė suteikia galimybę šaltuoju metų laiku ilgai brandintas švenčių idėjas paversti realybe bei įgyvendinti norus, kurie Lietuvoje sunkiai įgyvendinami sezonui pasibaigus – pavyzdžiui, pasiplaukiojimas laivu!

Jei šią vasarą organizuojate šventę ant vandens ar ruošiatės tokioje dalyvauti, neabejotinai norite, jog ji praeitų sklandžiai ir nereiktų nerimauti dėl tokių smulkmenų, kaip apranga ar makiažas. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti šventei laive, kad jaustumėtės ir atrodytume puikiai bei galėtumėte maksimaliai atsipalaiduoti vakarėlio metu.

Laisva, judesių nevaržanti apranga

Šventės ant vandens dažnai būna teminės. Vieniems tai palengvina aprangos pasirinkimą, kitiems – tik sukelia papildomą galvos skausmą. Vis dėlto, nesvarbu, kokia vakarėlio, kuriame ketinate dalyvauti, tema, svarbiausia – pasirinkti drabužius, kurie leistų jaustis patogiai visos šventės metu.

Pavyzdžiui, vėjyje besiplaikstanti gėlėta suknelė ar plataus kirpimo kelnės bei lengva palaidinė šventės laive metu puikiai derės prie bendros vakarėlio nuotaikos ir nevaržys jūsų judesių. Jei proga kiek oficialesnė, neprašausite pasirinkusios ir vasarišką kombinezono bei švarkelio derinį, kuris puikiai tiks tiek karštai dienai, tiek ir vėsesniam, vėjuotam vakarui.

Vyrai, šiuo atveju, pasirinkimų turi kiek mažiau, tačiau patogumo taip pat nevertėtų atsisakyti – čia tikrai tiks subtilūs polo marškinėliai bei „chino“ stiliaus šortai. Kad ir ką bepasirinktumėte, atkreipkite dėmesį į drabužio, kurį ketinate vilkėti, medžiagą. Tarkim, linas – idealus pasirinkimas pasiplaukiojimui laivu, kadangi yra orui laidi, greitai džiūstanti medžiaga, su kuria jausitės komfortiškai ir ne taip bijosite sušlapti.

Patogi avalynė

Patogi apranga šventės laive metu labai svarbu, tačiau ne ką mažiau reikšmės jūsų savijautai ir pasirengimui pramogauti turi ir patogi avalynė. Tikėtina, kad aukštakulniai ar batai su aukšta platforma tokioje nestabilioje erdvėje kaip laivas ar jachta sukels jums daugiau nepatogumų negu atneš džiaugsmo, tad tokią avalynę rinkitės tik pasvėrus visus „už“ ir „prieš“.

Basutės, sandalai, elegantiškesnės paplūdimio šlepetės, priklausomai nuo šventės tipo, leis laisviau ir stabiliau jaustis ant denio. Tam tikrais atvejais ir stilingi vandens batai gali būti kaip tik tai, ko jums reikia – šiuo sprendimu ypač džiaugsitės lipant į/iš laivo ar deniui sušlapus. O gal vakarėlio tematika ir nuotaika leidžia švęsti basomis?

Plaukai ir makiažas

Saulė, karštis, vanduo, vėjas – ne pačios geriausios sąlygos norint išlaikyti tobulą šukuoseną ir makiažą plaukimo laivu metu. Net jei prieš tai užsukote į grožio saloną ir džiaugėtės kiekviena „teisingai“ krentančia plaukų sruoga, po pirmų penkiolikos minučių laive jūsų tobula šukuosena gali likti tik prisiminimu.

Tam, kad nereiktų sukti galvos, kaipgi vakaro eigoje atrodo jūsų plaukai, prieš šventę apsvarstykite ilgalaikiškesnius šukuosenų variantus, kaip pavyzdžiui keratininis plaukų garbanojimas, kuris puikiai tik prie vėjavaikiškos šventės laive nuotaikos ir džiugins dar gerokai po vakarėlio. Makiažą rinkitės šviesų ir kuo natūralesnį – poreikiui esant, taip bus lengviau jį atnaujinti. Be to, naudokite vandeniui atsparias priemones, o dar geriau – suspindėkite savo natūraliu grožiu!

Aksesuarai ir apsauga nuo saulės

Jei planuojate plaukimą jachta ar laivu, du svarbiausi dalykai, kuriuos būtinai turite pasiimti su savimi, yra saulės akiniai ir apsauginės priemonės nuo saulės. Turėkite omenyje, kad būdami ant vandens, kartais nejaučiame, kiek saulės jau gavo mūsų oda, ir esame linkę į tai žiūrėti pro pirštus, dėl ko vėliau susiduriame su skausmingomis pasekmėmis. Iš tikrųjų, net ir iš pažiūros debesuotą dieną gali pasitaikyti gana reikšmingų nudegimų, jei ilgą laiką praleidžiame atviroje erdvėje lauke. Tad saulės akiniai ir ypač apsauginis kremas nuo saulės (SPF 30 ar, idealiu atveju, SPF 50) turėtų būti vienas iš pirmų dalykų, nugulęs į jūsų šventės rankinę ar krepšį.

235 views