Verslas

Areštuotos Kėdainių „Lifosos“ sąskaitos


Dėl karo Ukrainoje į ES sankcijų sąrašą trečiadienį įtraukus netiesioginį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosos“ savininką Rusijos oligarchą Andrejų Melničenką, įmonės sąskaitos areštuotos.

Tai naujienų agentūrai BNS patvirtino Kėdainių meras Valentinas Tamulis ir pati įmonė, praneša žiniasklaida.

Kėdainių įmonėje dirba daugiau kaip tūkstantis darbuotojų, gamykla tiekia šilumą Kėdainių miestui.

Reaguodama į susidariusią tarptautinę padėtį, Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ svarbiausiu savo prioritetu laiko darbo vietų išsaugojimą, teigiama įmonės pranešime spaudai.

„Atidžiai stebime visus tarptautinius procesus ir įvykius, dėl padėties regione konsultuojamės su atsakingomis Lietuvos institucijomis. Esame numatę ir pasirengę įvairiems tolesnės įmonės veiklos scenarijams, kurių imsimės atsižvelgdami į tarptautinę situaciją, padėtį rinkoje ir Lietuvoje.

Šiuo metu darome viską, kas priklauso nuo mūsų, kad „Lifosa“ išlaikytų daugiau kaip tūkstantį darbo vietų gamykloje. Laukiame situacijos išaiškinimo iš Lietuvos valstybės institucijų“, – teigia Rimantas Proscevičius, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

R. Proscevičius pažymi, kad AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione.

Pasak žiniasklaidos, „Lifosos“ akcijas netiesiogiai valdo Rusijos koncernas „Eurochem“, priklausantis su Vladimiro Putino aplinka siejamam A. Melničenkai. „Eurochem“ registruotas Šveicarijoje.

2745 views