Savivaldybė

Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino dalyviai


Jonavos rajono gyventojai šiemet, kaip ir pernai, aktyviai dalyvavo „Atliekų kultūros“ egzamine. Šiemet Jonavoje turėjome 190 dalyvių, iš kurių net 116 gavo diplomus už geras žinias.

Pasak savivaldybės pranešimo, 78 dalyviai buvo įvertinti kaip pažengusieji, 25 dalyviai – kaip žinovai, o 13 dalyvių – kaip ekspertai.

Trečiadienį Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė ir Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Jolita Gumaniukienė specialiomis dovanomis apdovanojo jauniausią, vyriausią ir tris geriausiai pasirodžiusius atliekų kultūros ekspertus jonaviečius.

Didžiausią dalį dalyvių sudarė Senamiesčio gimnazijos, Žeimių pagrindinės mokyklos ir Jonavos politechnikos mokyklos moksleiviai. Jauniausias dalyvis – žinovo diplomą pelnęs pirmokas Dominykas, o vyriausias – 59 metų Ilona, taip pat pelniusi žinovo diplomą.

Egzamino organizatoriai Regioniniai atliekų tvarkymo centrai dar rengia savo prizus ir su jų nusipelniusiais susisieks asmeniškai elektroniniu paštu.

Šiemet „Atliekų kultūros“ egzaminą išbandė net 14 tūkst. žmonių iš visų Lietuvos savivaldybių.

Jau tradicija tapo ir tai, kad egzamine gausiai dalyvauja ugdymo įstaigos. Šiemet čia savo žinias nusprendė patikrinti moksleiviai iš 252 mokyklų. Aktyviausiai egzamine dalyvavo Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, Jonavos Senamiesčio gimnazija, Skuodo Bartuvos progimnazija bei Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija.

Nacionalinis „Atliekų kultūros“ egzaminas – tai jau antrus metus iš eilės vykęs internetinis renginys, kuriame registruotis galėjo visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus ar gyvenamosios vietos.

Egzamino metu internetinio testo forma reikėjo atsakyti į įvairius su atliekų tvarkymu susijusius klausimus ir patraukliu būdu sužinoti apie labai reikšmingą mūsų pačių įtaką tiek gyvenamajai aplinkai, tiek gamtai ir visos planetos klimatui.

197 views