Žmonės

AB „Achema“ specialistų tikslas – nuolat tobulinti žinias ir technologijas


Didžiausia Lietuvoje trąšų gamintoja AB „Achema“ penktadienį tradiciškai paminėjo Žinių dieną, kurios metu įmonės vadovai pasveikino šiais metais aukštąsias mokyklas baigusius darbuotojus. 2020 m. aukštąjį mokslą baigė net 20 achemiečių – paskutinį kartą tiek daug absolventų įmonė sveikino prieš dešimt metų.

Devyni AB „Achema“ darbuotojai šiemet įgijo profesinio bakalauro laipsnius, du – bakalauro, devyni tapo magistrais. Jonavos naujienos pakalbino tris AB „Achema“ dirbančius magistrus.

Rokas Kondratavičius studijavo Kauno technologijos universitete (KTU), ten pat įgijo Cheminės technologijos ir inžinerijos bakalauro laipsnį, o šią vasarą apgynė Chemijos inžinerijos magistrą.

„Šią specialybę pasirinkau, nes chemijos mokslai man prie širdies.

Be to, mokyklos laikais sužavėjo AB „Achema“ ir jau žinojau, kad noriu čia dirbti, o norint kopti karjeros laipteliais chemijos mokslai yra būtinybė. 

Magistro studijų metais toliau gilinau inžinerines žinias, orientavausi į procesų optimizavimą įvertinant darbo saugos, aplinkosaugos, statybinės inžinerijos ir ekonominių rodiklių aspektus. Visa tai yra reikalinga ir pritaikoma darbe.

Baigiamąjį darbą rašiau tema „Dujų valymo nuo CO2 agregato technologinis įvertinimas“.

Darbui reikalingą informaciją susirinkau Amoniako ceche, buvo įvertintos technologijos tobulinimo galimybės“, – sakė R. Kondratavičius. 

Dovydas Januškevičius baigė VDU Žemės Ūkio akademiją, jo magistrantūros studijų kryptis –  Hidrotechninės statybos inžinerija.

„Šią specialybę rinkausi, nes mačiau perspektyvas ateityje, šios srities specialistų Lietuvoje trūksta, o žinias galima pritaikyti dirbant įvairius statybos darbus, melioracijos, kelių statybose, lauko inžinerinių tinklų, vandentiekio įrengime, taip pat ir projektavime. 

Manau, kad žinias įmanoma pritaikyti ir AB „Achema“, nes gamykloje vyksta daug įvairių statybų, aplink daug visokių vamzdynų. 

Mano baigiamasis darbas buvo susijęs su reguliuojamuoju drenažu, jo įtaka nuotėkiui ir vandens charakteristikoms. Atlikau tiriamąjį magistrantūros studijų darbą, kuris truko 3 metus. Buvo atlikti įvairūs tyrimai apie vandens charakteristikas, būklę, cheminę sudėtį, vandens nuotėkį, koks vandens kiekis išteka iš paprastos drenažo sistemos ir reguliuojamos.

Darbo pabaigoje buvo išsiaiškinta, kad reguliuojamojo drenažo sistemos turi teigiamo poveikio ir aplinkai, ir derliui, ir ūkininkams. Todėl senąsias drenažo sistemas anksčiau ar vėliau reikės rekonstruoti į naujas, pritaikant naujus technologinius sprendimus“, – pasakojo D. Januškevičius. 

Arnas Višinskas baigė KTU Cheminės technologijos fakultetą, jis, kaip ir Rokas, yra Chemijos inžinerijos magistras.

„Pasirinkau šią specialybę, nes jau buvau baigęs cheminę technologiją ir tiesiog pratęsiau studijas, kad įgyčiau magistro laipsnį ir pagilinčiau inžinerijos žinias. Jų didžiausias privalumas tas, kad man daug lengviau yra perprasti gamybos technologijas.

Baigiamasis darbas buvo azoto rūgšties gamybos technologijos vertinimas. Tikslas – sukurti technologijos patobulinimą, įvertinti darbuotojų saugą eksploatuojant agregatą, atlikti aplinkosauginį vertinimą, pateikti statybinius sprendimus bei ekonomiškai apskaičiuoti, ar apsimoka investuoti į technologijos tobulinimą“.

Didžioji dalis mokslus krimtusių achemiečių rinkosi specialybes, kurios itin aktualios Jonavos įmonei: chemijos, mechanikos, aplinkos, elektronikos, elektros inžinerijos mokslus.

Šiemet aukštąsias mokyklas baigę AB „Achema“ specialistai išsilavinimo siekė KTU, VDU, Kauno technikos kolegijoje, o taip pat Kauno, Utenos ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijose.

1403 views