Lietuva

Vyriausybė pritarė 5G plėtrai Lietuvoje


Vyriausybė patvirtino Lietuvos Respublikos penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020–2025 m. gaires. Jų tikslas – užtikrinti laipsnišką ir kontroliuojamą 5G ryšio plėtrą Lietuvoje, praneša Susisiekimo ministerija.

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič teigimu, Lietuva siekia įgyvendinti Europos Komisijos sprendimus dėl šios technologijos plėtros, tačiau kartu siekia užtikrinti, kad šio proceso kontrolė išliktų valstybės rankose.

Gairėse, kurias parengė Susisiekimo ministerijos, susijusių valstybės institucijų ir verslo atstovų sudaryta darbo grupė, numatyti 5G plėtros etapai ir priemonės.

Numatyta įgyvendinti 20 kompleksinių priemonių, kurios sudarys technines, teisines ir organizacines sąlygas 5G ryšiui diegti bei užtikrins efektyvią jo plėtrą.

Taip pat numatoma nuolat informuoti visuomenę apie elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimą diegiant 5G ryšio sistemas.

5G ryšio plėtra Lietuvoje planuojama keturiais etapais:

  • 2021 m. 5G ryšio diegimo pradžia ir plėtojimas valstybės teritorijoje;
  • iki 2022 m. 5G ryšys bent viename iš didžiausių Lietuvos miestų;
  • iki 2023 m. 5G nepertraukiamas ryšio veikimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje;
  • iki 2025 m. 5G ryšys miestų ir miestelių teritorijose, tarptautiniuose transporto koridoriuose („Via Baltica“, „Rail Baltica“), valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose ir uostuose.
582 views