Lietuva

Vyriausybė pratęsė karantiną, bet atšaukė kaukes


Vyriausybė dar mėnesiui iki kovo 31 d. pratęsė karantiną visoje Lietuvoje, o judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios iki kovo 15 d. Tiesa, nuo rytojaus, vasario 25 d., leidžiamas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių (besiribojančių rajonų) ir jų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus.

Taip pat nuo rytojaus lauke nėra būtinos kaukės, jeigu 2 metrų atstumu nėra kitų žmonių (išskyrus šeimos narius), praneša vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Priimtas sprendimas smarkiai išplėsti profilaktinio testavimo apimtis savivaldybėse, kad matytume aiškesnį vaizdą, kokia visgi yra tikroji sergamumo situacija šalyje. Akivaizdu, kad dabar testuojame nepakankamai, nors pajėgumų tam užtenka“, – skelbia ministrė.

Jo steigimu, pastarąją savaitę susirgimų COVID-19 skaičius nebemažėja, o bendra teigiamų atvejų dalis bei teigiamų tyrimų dalis tarp simptomus jaučiančių asmenų pradėjo didėti.

Šią savaitę taip pat padidėjo hospitalizuojamų asmenų skaičius, šiuo metu iš viso ligoninėse hospitalizuota 1002 asmenų, iš jų 830 reikalingas gydymas deguonies terapija, 95 gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

15 šalies savivaldybių šiandien patenka į „juodąją zoną“, kai COVID-19 ligos naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, yra didesnis nei 500 atvejų ir/arba teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas yra didesnė nei 10 proc.

472 views