Sportas

„Vikingų” treneris A. Danilenko: mes dar mokomės, bet greitai čia užaugs rinktinių žaidėjai


Su Jonavos salės futbolo klubo „Vikingai” treneriu Aleksandr Danilenko kalbėjomės apie pirmą Lietuvos futsal A lygos čempionato etapą, komandos žaidimą, varžovus ir lietuvišką salės futbolą. 

Kaip Jums sekasi dirbti Jonavoje ir kaip Jus priėmė mūsų mieste?

Su Jonava pažįstamas jau seniai, dar nuo tų laikų, kai rinktinė U-19 ruošėsi atrankinėms varžyboms. Patogus, jaukus miestas, kuriame malonu dirbti. Komandos vadovybė sudarė visas sąlygas nuosekliam ir našiam darbui, todėl ėmiausi darbo su didžiuliu optimizmu ir noriai. 

Per pirmą čempionato ratą „Vikingai” pasirodė permainingai: sėkmingas ir ryškias rungtynes keitė pralaimėjimai komandoms iš lyderių grupės. Kaip verinate žaidimą ir rezultatus šiame etape?

Deja, dėl daugelio priežasčių mes pradėjome ruoštis sezonui labai vėlai, todėl tam tikro priešsezonio pasirengimo kaip ir nebuvo. Teko pažindintis su žaidėjais ir ruoštis jau sezono eigoje. Manau, kad vaikinai stengėsi suprasti, mokytis ir priprasti prie naujų reikalavimų. Aš jiems už tai dėkingas.

Apie žaidimą. Mes dar mokymosi, pasirengimo procese, todėl apie stabilumą kalbėti anksti. Progresui taip pat nepadėjo dažnos traumos, diskvalifikacijos. Ne visose pralaimėtose rungtynėse mes nusipelnydavome pralaimėjimų, tačiau dėl koncentracijos praradimo ir patyrimo stokos patirdavome neigiamą rezultatą. Bet net ir tokie pralaimėjimai būtinai mums pasitarnaus ateity, kuo aš esu įsitikinęs!

Rungtynių su Šiauliais išvakarėse vienas lietuvis specialistas, žinomas visame salės futbolo pasaulyje, išreiškė viltį ir palinkėjimą, kad Šiauliai kautųsi su kraujuojančiais „Vikingais”! Ir jo viltys pasiteisino. Noriu pasakyti, kad tai buvo tikra kova aikštelėje, sąžininga, be purvo ir provokacijų. Už tai didžiulė pagarba varžovui. Dėka tokių rungtynių ir galimas augimas, progresas. 

Taigi, nežiūrint į visus sunkumus, manau, kad galėjome pasirodyti geriau, bet ir nelabai nusivylęs dėl tokio rezultato, kuris yra šiuo metu. 

Ką galite išskirti iš savo žaidėjų?

Nieko nesinorėtų išskirti individualiai, mes žaidžiame kolektyvinį salės futbolą. Bet, kai kažkas imasi lyderystes ir tai pasiteisina, tai labai gerai! Daug blogiau, kai būna atvirkščiai. Kai žaidėjas galvoja, kad jis lyderis, bet aikštėje to neįrodo savo žaidimu ir elgesiu. Deja, tokių momentų buvo. O jei kalbėti bendrai, tai džiaugiuosi atsiradus naujiems vardams, t.y. naujiems žaidėjams, kurie anksčiau nebuvo žinomi salės futbole. Tikiu visų vaikinų progresu ir ateityje. 

Pakalbėkime apie rinktinę. Jūs buvote Lietuvos jaunimo rinktinės treneriu. Kuo įsiminė šis periodas?

Vienareikšmiškai įsimintinas momentas. Pirmiausia, mes per labai trumpą laiką subūrėme gerą kolektyvą. Ne visada komandos suvokimas gali reikšti kolektyvą. Taip, pirmiausia yra komanda, bet man daug svarbiau yra kolektyvo suvokimas. Praėjo daug laiko, o geros emocijos, prisiminimai išliko pas vaikinus, ir tai įrodo bendravimas su daugeliu lyg šiol.

O kas dėl sportinių rezultatų, tai, deja, dėl laiko pasiruošimui stokos nepavyko parodyti geresnio, deramesnio rezultato. Bet, nežiūtint į tai, esu išdidus ir patenkintas tuo žaidimu ir rezultatu, kurį pasiekėme per trumpą laiko tarpą.

Na, o svarbiausia tai, kad trys žaidėjai iš jaunimo rinktinių buvo pakviesti dalyvauti pasaulio čempionate. Tai pats svarbiausias ir maloniausias trenerių štabo pasiekimas. 

Kodėl tuomet sekantis atrankinis ciklas U-19 buvo praleistas?

Kai artėjo paraiškų padavimo į atrankos ciklą laikas, aš susisiekiau su vadovu, kuris tuomet buvo atsakingas už salės futbolo lavėjimą, vystymosi veiklą. Gavau atsakymą, kad dabar šis projektas pristabdytas. Nežinau, ar tai sprendimas kažkieno vieno ar bendras, tačiau, bet kuriuo atveju tai neteisingas sprendimas.

Apmaudu, kad viena 2002-2003 m. gimimo karta buvo prarasta. Esu įsitikinęs, jei būtume dalyvavę atrankoje, tai būtų atsiradę nauji vardai lietuviškame salės futbole, kurie artimiausiu metu būtų papildę nacionalinės rinktinės sudetį. Toks sprendimas nuliūdino, bet jį reikėjo priimti. Tuo mūsų bendravimas ir bendradarbiavimas baigėsi. 

Kaip Jūs reagavote į neseniai įvykusius nacionalinės ir jaunimo rinktinių paskyrimus?

Su šypsena! Kaip ir daugelis žmonių, priklausančių lietuviškam salės futbolui. Bet nežiūrint į tai, aš linkiu sėkmės ir progreso nacionalinėms komandoms ir akylai stebėsiu pasirodymus tarptautinėse arenose. Na, o mes dirbsime. Esu įsitikinęs, kad artimiausiu metu „Vikingų” gretose išaugs nacionalinės ir jaunimo rinktinių žaidėjai. 

Kaip vertinate čempionato varžybų organizavimo lygį?

Keletą metų aš stebėjau čempionato rungtynes ir galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad šį sezoną lygis labai išaugo, turbūt turėjo reikšmės ir pasaulio čempionato organizavimas.

Labai patinka Radviliškio komandos požiūris. Treniruočių procesas nukreiptas į salės futbolą. Gal kolkas ne viskas pavyksta, bet, svarbiausia, kad tokie klubai yra. Ir jie ne tik A lygoje, bet turi ir jaunimo komandas. Taip pat imponuoja Šiaulių žaidimas. Panevežio ir Gargždų komandos demonstruoja atletišką salės futbolą, kuriame be abejo yra pranašumų.

Bet „Žalgirio” vadovas jau dabar sako, kad kitais metais Čempionų lygoje „Žalgiris” bus stipresnis. Viskas mums aišku, kad tai visiška nepagarba visiems varžybų dalyviams nuo Klaipėdos iki Panevėžio. Tokią pižonišką ir pasipūtėlišką nuomonę taip pat verta gerbti (su sypsena veide). Bet nemanau, kad su tuo visi sutinka!!!

Kalbant apie čempionato organizavimą, tai jis bendrai gana neblogo lygio. Tik man neaišku, kaip galima atidėtas pirmo rato rungtynes žaisti antram ratui prasidėjus. Arba kodėl vienose rungtynėse yra VAR sistema, o kitose – ne. Na, jeigu vis dėl to veikia VAR sistema, tai kodėl teisėjai atsisako peržiūrėti momentus? Nes nemoka ją naudotis?

Visiems puikiai suprantama, kad po paskutinių įvykių devynioms komandoms bus labai sunku ginti savo interesus dėl teisėjų sprendimų, dėl rungtynių perkėlimo klausimų arba dėl kitokių niuansų. Rūbinėse bus pralaimėjimai, bet tokia realybė ir mes ją priimame. „Vikingai” žaidė ir žais tik aikštėje, bet ne kabinetuose! 

Pabaigoje noriu atskirą žodį pasakyti apie musų sirgalius. Tas palaikymas, kurį Jūs mums suteikiate namų rungtynėse, o ypač išvykose, labai įkvėpia. Tos emocijos, kurias dovanojate, mums sunku perteikti žodžiais. Jos mus skatina judėti pirmyn! Jūs mus palaikote ir pergalių, ir karčių pralaimėjimų metu! Labai ačiū už šį palaikymą, emocijas, mes darysime viską, kad Jus kuo dažniau džiugintume!

Komandos vardu norisi pasveikinti mūsų sirgalius, mūsų varžovus ir mūsų kritikus su Naujametinėmis šventėmis, palinkėti stiprios sveikatos ir kantrybės šiuo sudėtingu metu!

„Vikingai” info.

666 views