Vėl Panevėžyje triumfavusi Jonava – per žingsnį nuo bronzos medalių

Jonavos „CBet“ komanda išleido pergalę iš rankų antrajame mažojo finalo serijos mače, vis tik tai Virginijaus Šeškaus kariaunos nepalaužė.

Jonavos ekipa svečiuose 82:63 (24:24, 19:13, 16:8, 23:18) nugalėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir taip kovoje dėl bronzos pirmauja 2:1.

Ketvirtasis ir galimai lemiamas serijos iki trijų pergalių mačas vyks birželio 7 dieną Jonavoje.

Jonaviečiai rungtynes atidarė kiek geriau (5:0), tad panevėžiečiams teko vytis. Tai daryti nebuvo lengva, bet Nikola Popovičius ir Kristianas Kullamae lygino rezultatą – 9:9. Galiausiai „7bet-Lietkabelis“ išsiveržė į priekį, tačiau Jeffery Garrettas neleido ilgai pasidžiaugti pranašumu – 14:14. Sekė dar vienas šeimininkų bandymas atitrūkti (22:18), bet jis nebuvo toks sėkmingas ir po pirmojo kėlinio buvo lygu – 24:24.

Abiejų ekipų puolimas antrojo kėlinio pradžioje kiek stabtelėjo, o Panevėžio komanda kurį laiką turėjo iniciatyvą savo rankose – 32:28. Vis tik neilgam. Legionieriai išvedė į priekį „CBet“ (36:32), o Vytenio Lipkevičiaus pastangų šeimininkams nepakako – jie atsiliko vis labiau – 35:43. Rezultatą švelnino tik Gedimino Oreliko baudų metimai – 37:43.

Beje, po pirmos mačo dalies Edvinas Šeškus ir Martinas Laksa jau turėjo po tris asmenines pražangas.

Po pertraukos Jonavos komanda išėjo su naujomis jėgomis ir įgijo dviženklę persvarą – 47:37. Nors G.Orelikas bandė tritaškiu užvesti savo ekipą, varžovai greitai paruošė atsaką – 54:40. „7bet-Lietkabelio“ situacija buvo sudėtinga, bet ją gerino du taškus su pražanga pelnęs Jordenas Duffy – 45:54. Klaidos žudė panevėžiečius, kurie po trijų ketvirčių atsiliko 45:59.

Nors laiko buvo dar užtektinai, „CBet“ toliau kontroliavo padėtį (67:53) ir judėjo pergalės link. Daugiau šeimininkai atsigavimo ženklų neberodė.

Panevėžio ekipą žudė klaidos – jų buvo padaryta 29, tad taip jonaviečiai perėmė 21 kamuolį.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12, Kristianas Kullamae 11, Mantas Rubštavičius ir Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) – po 9, Jordenas Duffy ir Nikola Popovičius – po 7.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas 17 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 16 (5 praž.), Goranas Huskičius 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Martinas Laksa 6.