Renginiai

Vasario 16-osios koncerte – lietuvių liaudies ir džiazo muzikos sintezė


Tai – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių atlikėjų grupė: liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė, trombonininkas Vytautas Pilibavičius, džiazo pianistas Edgar Sabilo ir perkusininkas Artūras Maniušis.

Drąsus kūrybinis eksperimentas, kuriame dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.

Programoje skamba aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, jaunimo-meilės, vestuvių, šeimos – dainos iš įvairių Lietuvos regionų, taip pat džiazo improvizacijos lietuvių folkloro motyvais.

Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose džiazo festivaliuose.

Projekto „Loretos ir Vytauto folk džiazo grupė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius. Pasak muzikanto, šio projekto kompozicijos įvairios savo stilistika, nuotaika, tai – folk, jazz ir fussion muzikos sintezė: „Padedame kurti ir tęsti lietuviško šiuolaikinio džiazo tradicijas.“

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė. Ji mėgsta kūrybinius iššūkius, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas svarbus ir tuo, jog dainininkė dalyvavo jo kūrime.

Džiazo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gnesino Akademijoje Maskvoje baigęs ir Olandijoje stažavęsis Egdar Sabilo yra profesionalus ir kūrybingas džiazo pianistas, aktyviai dalyvaujantis įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir bendradarbiaujantis su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais.

Artūras Maniušis mušamųjų instrumentų studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, grojo ansamblyje „Vilniaus mušamieji”, koncertavo su įvairias šalies orkestrais Lietuvoje ir užsienyje.

Koncertas „Švęskime laisvę su muzika“ vyks vasario 16 d., sekmadienį, 18 val. kultūros centro didžiojoje salėje, nemokamus bilietus į renginį galima atsiimti kultūros centro kasoje.

JKC info.

809 views