Lietuva

Už testavimą darbuotojai turės susimokėti patys


Seimas antradienį pritarė įstatymo pataisoms ir nustatė, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos nebebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Nauji reikalavimai įsigalios nuo gruodžio 1 d. Sveikatos patikrinimai išliks finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, tik kai jie būtų vykdomi darbovietėje nustačius protrūkį.

„Lietuva siūlo skiepytis nemokamai už Lietuvos pinigus. Kita alternatyva, jei nenori skiepytis, būk geras, susimokėk už testą. Ir tai yra kiekvieno asmens apsisprendimas. Čia nėra jokios prievartos, dar daugiau, sakyčiau tai yra paskata skiepytis“, – už projektą pasisakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Kada vakcina yra prieinama, kada Lietuva yra nusipirkusi jos pakankamai kiekvienam Lietuvos piliečiui paskiepyti, mes neturime prabangos leisti tuos pinigus testams“, – pažymėjo ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Įstatyme nustatyta, kad darbuotojų, dirbančių ar vykdančių veiklą, nurodytą Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąraše, sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos yra finansuojami nebe valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis.

Numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės: kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas ir kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Pagal LRS.lt info.

332 views