Lietuva

Už skiepus senoliams mokės 100 eurų


Seimas iš antro karto pritarė siūlymui naujai pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems asmenims skirti po vieną 100 eurų išmoką.

Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 įstatymas įsigalios kitą savaitę – spalio 18 d. Už išmoką nustatantį įstatymą balsavo 68, prieš buvo 3, susilaikė 7 Seimo nariai.

„Matome dvigubą šuolį, dvigubai daugiau mirčių ištinka žmones, kurie yra 75 plius amžiaus grupėse. Tikrai turime argumentų, kodėl pasirinkome būtent šią amžiaus kategoriją, ir manome, kad ši priemonė turėtų būti tikslinga, nutaikyta į tuos žmones, ir jeigu jau kitomis priemonėmis mums nepavyksta tų žmonių sumotyvuoti ir argumentuoti, kodėl skiepytis yra būtina“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Išmoką automatiškai išmokės Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos, nereikalaudamos iš asmenų prašymų.

Išmoka bus skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei tiems šios amžiaus grupės žmonėms, kurie iki kitų metų balandžio pasiskiepys sustiprinančia vakcinos doze.

Ministerijos skaičiavimais, jei išmoką gautų visi tokio amžiaus senjorai, tam reikėtų daugiau nei 27 mln. eurų.

507 views