Naujienos

Ūkininkų traktoriai – Jonavos gatvėse


Antradienį daugiau kaip pusė šimto traktorių išvažiavo į Jonavos gatves, vėliau – susirinko ūkininkų turguje Fabriko gatvėje. Jonavos rajono ūkininkai taip prisidėjo prie visoje šalyje vykusios protesto akcijos prieš Lietuvos valdžios institucijų vykdomą žemės ūkio politiką.

Visos šalies ūkininkai protestuoja prieš Vyriausybės siūlymus kitais metais taikyti didesnius individualios veiklos mokesčius, didinti kuro kainas. Lietuvos žemdirbiai jaučiasi diskriminuojami Europos Sąjungoje, prašo sustabdyti „šmeižikiškos informacijos srautą žiniasklaidos priemonėse, nukreiptą prieš dirbančiuosius žemės ūkyje“.

Akciją Jonavoje vykdė Jonavos ūkininkų sąjunga. Jonavos rajono savivaldybė pirmadienį išdavė leidimą ūkininkų renginiui organizuoti.

Meras perduos reikalavimus

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius priėmė rajono ūkininkų reikalavimus Vyriausybei, kuriuos šie įteikė protesto akcijos metu. Rajono meras padėkojo ūkininkams už taikią ir drausmingą akcijos organizaciją bei pažadėjo perduoti dokumentą adresatams, praneša savivaldybė.

„Savivaldybė, deja, Jūsų reikalavimų išpildyti negalės, bet būtinai juos perduosiu premjerui arba žemės ūkio ministrui. Linkiu Jums sėkmės siekiant teisėtų savo tikslų. Jonava didžiuojasi ne tik savo pramonės įmonėmis, bet ir savo krašto žemdirbiais, kurių įnašas sudaro reikšmingą dalį rajono ekonomikoje“, – akcijos dalyviams kalbėjo M. Sinkevičius.

Važiuos į Vilnių

Pirmoji ūkininkų akcijos dalis „Žaliasis kryžius“ vyko nuo lapkričio pradžios. Ūkininkai savo laukuose statė žalius kryžius, kurie, anot akcijos rengėjų, simbolizuoja ne tik derlingą dirvožemį, sveiką aplinką, sveiką ir skanų maistą, bet ir atspindi Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą.

Antroji akcijos dalis „Traktoriai“ šiandien vyko visoje Lietuvoje. Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio mėnesio pradžioje ūkininkai traktoriais žada keliauti į Vilnių.

918 views