Naujienos

Ugdymo įstaigose – paskutiniai darbai prieš rugsėjį


Jonavos rajono mokyklos ir vaikų darželiai naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinę patalpas ir aplinką. Dar didesni pokyčiai moksleivių laukia kai kurių mokyklų valgyklose – pasikeitus maitintojams, bus diegiamas švediško stalo principas.

Rajono savivaldybė ugdymo įstaigų atnaujinimui ir remontui kasmet skiria apie 500 tūkst. eurų biudžeto lėšų. Šią savaitę savivaldybės atstovai domėjosi, kaip sekėsi panaudoti investicijas.

„Bene didžiausios investicijos šiemet skirtos mokykloms, kurios nusprendė atsisakyti maitintojų paslaugų ir pačios gaminti maistą savo mokiniams. Šiose įstaigose atnaujintos valgyklų patalpos, virtuvės įranga, – sako savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė. – Permainų mokinių maitinime labai reikėjo, todėl tikimės, kad mokyklų iniciatyvos pasiteisins ir maisto kokybė mokyklose pagerės“.

Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijoje per vasarą atnaujintos valgyklos ir virtuvės patalpos, įsigyta naujos įrangos. Šios mokyklos virtuvėje pagamintą maistą skanaus ne tik vietos mokiniai – patiekalai bus pristatomi į progimnazijos Užusalių skyrių ir Jeronimo Ralio gimnaziją.

Naujoji Šveicarijos progimnazijos vadovė Vaineta Tomaš skaičiuoja, kad mokyklos virtuvės kolektyvas kas dieną pamaitins apie 300 vaikų.

J. Ralio gimnazija jau pasiruošė priimti „šveicarišką“ maistą, kurį mokiniams tieks švediško stalo principu. Šiam tikslui buvo kiek perdarytos gimnazijos valgyklos patalpos, o virtuvėje įsigyta įranga leis gimnazistams iškepti šviežių kruasanų.

Naujas maitintojas rugsėjį ateis ir į Justino Vareikio progimnaziją, kurios mokiniai atnaujintoje valgykloje taip pat bus maitinami švediško stalo principu. Progimnazijoje atnaujinamas ir vidinis kiemas – čia bus įrengta atvira klasė, vyks edukacijos pradinukams. Mokykloje remontuojami kabinetai, įrengiama STEAM laboratorija.

Viena didžiausių savivaldybės investicijų šiemet teko Raimundo Samulevičiaus progimnazijai, kurioje atnaujinama sporto salė, keičiamas vamzdynas. Remonto darbai sporto salėje bus užbaigti iki spalio 1 dienos.

R. Samulevičiaus progimnazijoje taip pat keisis maitintojas – naują maitinimo paslaugų konkursą čia laimėjo Jonavos įmonė „Orden“.

Savivaldybės skirtos lėšos neaplenkė ir Jonavos Neries pagrindinės mokyklos, kurioje atnaujinamos klasės, remontuojami koridoriai. Mokykloje įrengta nauja dailės auditorija, kieme planuojama įrengti naują krepšinio aikštelę.

Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Lakštingalėlė“ įrengtas specialus keltuvas, kuriuo maisto produktai iš rūsio pateks į virtuvę. Šiame vaikų darželyje, kaip ir „Žilvityje“, maistas vaikams gaminamas iš ekologiniuose ūkiuose užaugintų produktų.

Daugelyje rajono ugdymo įstaigų šiandien dar triūsia darbininkai – grupes ir bendro naudojimo patalpas remontuojasi „Saulutė“, „Dobilas“, „Bitutė“ ir kiti vaikų darželiai. Ne visur bus suspėta remonto darbus užbaigti iki rugsėjo 1-osios, tačiau nerimauti dėl to nereikėtų – ugdymo procesui darbai netrukdys.

Jonavos raj. sav. info.

503 views