Naujienos

Tyrimai patvirtino: audinės COVID-19 užsikrėtė nuo žmonių


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) naujų virusinių infekcinių ligų tyrimo centro mokslininkai nustatė Jonavos rajone koronavirusu užsikrėtusių audinių susirgimo priežastį. Teigiama, kad audinės virusu užsikrėtė nuo žmonių, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Tyrimo metu nustatyta, kad audinių organizme rasto koronaviruso SARS-CoV-2 genomas nesiskiria nuo Lietuvoje paplitusio žmonių koronaviruso SARS-CoV-2 genomo.

Be to, koronaviruso SARS-CoV-2 struktūrinių baltymų pakitimų analizė parodė, kad audinių fermos darbuotojai koronavirusu greičiausiai užsikrėtė anksčiau, nei juo užsikrėtė audines.

„Iš audinių atrinktuose mėginiuose nustatyti koronaviruso SARS-CoV-2 pakitimai rodo galimą viruso prisitaikymą išgyventi audinių organizme. Tačiau mažas pakitimų skaičius patvirtina, kad Lietuvoje audinės koronavirusu SARS-CoV-2 tik neseniai buvo užkrėstos žmonių“, – teigiama pranešime.

Nyderlandų mieste Roterdame dirbančių mokslininkų teigimu, atliekant tyrimus, nustatyta, kad Lietuvoje audinių fermoje išplitęs koronavirusas nėra susijęs su mutavusiu virusu, kuris buvo nustatytas Nyderlandų ir Danijos audinių fermose. Šis faktas patvirtina, kad koronavirusinės infekcijos protrūkis audinių ūkyje Jonavos rajone nėra susijęs su protrūkiais kitų šalių kailinių žvėrelių ūkiuose.

Lietuvoje pirmasis ir kol kas vienintelis koronaviruso atvejis audinių ūkyje buvo patvirtintas š. m. lapkričio 24 d. Naujų COVID-19 ligos atvejų mūsų šalies audinių ūkiuose nenustatyta, tačiau audinių augintojai įpareigoti atidžiai stebėti auginamų žvėrelių ir ūkių darbuotojų sveikatos būklę, o apie atsiradusius ligos įtarimus nedelsiant pranešti VMVT. 

Teigiama, kad šio tyrimo išvados leidžia įvertinti audinių koronaviruso sąsają su žmogaus koronavirusu ir taip užkirsti kelią tolesniam ligos plitimui tarp kailinių žvėrelių.

219 views