Naujienos

Tainanas tapo nauju Jonavos miesto partneriu


Pirmadienį Jonavos rajono savivaldybėje lankėsi Tainano miesto (Taivanas) delegacija, vadovaujama mero Huang Wei-che, praneša savivaldybė.

Tainanas tapo naujuoju Jonavos rajono savivaldybės partneriu – miestai sutartimi patvirtino norą vystyti ir skatinti glaudžius savo tautų ir institucijų ryšius, bendradarbiauti abiejų savivaldybių bendrų interesų ir veiklų srityse suburiant ateities jaunimo kartas ir vietos organizacijas.

Kaip rašoma sutartyje, šis bendradarbiavimas paremtas abipusiu interesu dalytis patirtimi vietos valdžios klausimais ypač šiose srityse: švietimo ir mokslo, kultūros ir paveldo, sporto ir jaunimo užimtumo, socialinės paramos, turizmo, ekonomikos plėtros, vietos savivaldos, verslo bei investicinių projektų.

Susitikimo metu meras Mindaugas Sinkevičius svečiams pristatė Jonavos miestą. Vėliau jie apžiūrėjo Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, Joninių slėnį, miesto baseiną.

Kadangi miesto – partnerio atstovai Jonavą aplankė antrąją šv. Velykų dieną, jiems buvo pristatytos ir šios šventės tradicijos Lietuvoje: Jonavos kultūros centro krašto muziejuje vyko margučių marginimo edukacija, jų ridenimo varžytuvės.

Tainanas – miestas pietų Taivane, turintis apie 2 mln. gyventojų. Tai seniausias šalies miestas, šiais metais švenčiantis 400 metų jubiliejų. Dėl savo istorijos Tainanas dažnai vadinamas Taivano kultūros sostine, kuri išsiskiria lankytinų vietų gausa.

Tainano delegacijos atvykimo proga Ramybės skvere pristatoma speciali paroda, kurioje – žymūs Tainano objektai.

93 views