Reklama

Svajonių terasa – nauja poilsio oazė ir šeimos traukos vieta jūsų namuose


Šaltuoju sezonu vėsa ir nemaloni drėgmė trukdo pasimėgauti grynu oru lauko terasoje ar šeimos mėgstamoje pavėsinėje. Mėgstantiems laiką leisti gamtos apsuptyje verta pagalvoti apie įstiklintą terasą – ši poilsio oazė pritrauks visus šeimos narius, nes čia galėsite šiltai ir patogiai stebėti sode sėklomis besimėgaujančius paukštelius ar kieman išleistus ir smagiai žaidžiančius keturkojus net šalčiausiomis žiemos dienomis.

Vis dėlto, terasos įrengimas – nemažas namų atnaujinimo projektas, todėl svajojantiems apie terasą jau ateinantį pavasarį pasiruošimo darbų atidėlioti tikrai neverta.

Pirmasis žingsnis – išsamaus projekto parengimas

Terasos statymui leidimas nereikalingas, nes ji priskiriama prie nesudėtingų statinių. Vis tik, prieš pradedant darbus būtina paruošti projektą, kuriuo vadovaudamiesi galėsite sėkmingai įsirengti naująją poilsio zoną. Terasos projekto parengimą galite atlikti savarankiškai – čia pagalbos ranką gali ištiesti internete nesunkiai randamos programėlės, kurios pagelbės vizualizuoti savo svajonių terasą ir parengti jos projektą.

Vis dėlto, abejojantys savo gebėjimais ar tiesiog stokojantys laiko gali šią užduotį patikėti ir profesionalams. Tokiu būdu ne tik sutaupysite keletą savo brangių valandų, bet ir būsite tikri, kad planas bus detalus ir techniškai tvarkingas.

Terasos kainą lemia jos dydis bei papildomi konstrukcijos elementai – turėklai, atitvarai, pastogė, pasirinktas stiklinimo būdas ir kt. Būtent projektavimo etape derėtų apsispręsti, kurie terasos elementai jums yra svarbūs. Svarstant, kokio dydžio turėtų būti terasa verta kruopščiai apgalvoti ir savo poreikius – ar reikalinga nedidelė jauki privati erdvė lauke ar erdvi visos šeimos laisvalaikio zona lauke. Tinkamai įvertinus savo poreikius bei lūkesčius, beliks nusibraižyti planą, kuriame apdairu numatyti ir būsimų baldų bei kitų didesnių daiktų vietas.

Ilgaamžiškumą užtikrinančios medžiagos

Turint dėmesingai parengtą projektą, metas priimti kitą svarbų sprendimą – iš kokių lentų bus statoma terasa. Platus pasirinkimas ir dar platesnė kainų amplitudė gali kiek sugluminti vos pradėjus produktų apžvalgą. Pigiausių terasinių lentų kaina dažnai koreliuoja su abejotina jų kokybe. Pernelyg pataupius kokybės sąskaita, terasos kaina vėliau gali ženkliai pakilti, nes teks skirti daugiau priežiūros nepatvarioms lentoms bei jų taisymui.

Antra vertus, apskaičiavus, kiek kainuos maumedžio terasinės lentos, gali kilti mintis apskritai atsisakyti svajonės apie terasą. Kaip tik todėl verta įsidėmėti, kad brangiausias produktas ne visada yra vienintelė bei geriausia alternatyva pačiam pigiausiam variantui.

Įvertinkite savo prioritetus ir dėmesingai atrinkite kuo daugiau variantų. Galbūt verta atsisakyti priežiūrai reiklaus natūralaus medžio ir pasižvalgyti į medžio plastiko kompozito (WPC) terasines lentas. Šių lentų kaina yra didesnė nei pigiausios medienos, tačiau patvarumas ir paprasta priežiūra atsipirks ilgesnėje perspektyvoje.

Komforto sprendimai kiekvienam šeimos nariui

Planuodami terasos įrengimą taip pat nepamirškite atsižvelgti ir į visų šeimos narių poreikius. Elektros instaliacija leis sukurti jaukų apšvietimą, tinkamą tiek skaitymui, tiek maloniam pasisėdėjimui savaitgalio vakarais. Kartu galėsite terasoje įkurdinti ir šildymo prietaisus, kurie suteiks malonumo laiką leidžiant naujoje terasoje rudenį bei žiemą, kuomet pro grindis labiausiai veržiasi šaltas oras ir drėgmė.

Planuojantiems daug laiko praleisti naujoje poilsio zonoje pravartu pagalvoti ir apie didesnę, bet ilgalaikę investiciją – šilumos siurblio įrengimą terasoje. Žinoma, toks pasirinkimas šildyti naujai įrengtą namų erdvę kainuos nemažai, tačiau verta atminti faktą, kad jis greičiausiai atsipirks jau per keletą ateinančių sezonų.

Lankstų ir jūsų poreikius geriausiai atitinkantį finansavimą terasos įrengimui ar jos šildymo sprendimams galite gauti GENERAL FINANCING BANKE. Toks šildymo būdas užtikrins visų šeimos narių komfortą tiek šaltuoju, tiek šiltuoju sezonu, kuomet vėdinimas gali būti per mažai efektyvus. Malonus klimatas terasoje užtikrins net pačių mažiausių šeimos narių komfortą – vaikai čia galės saugiai žaisti be didelės rizikos peršalti.

Nepamirškite pasirūpinti ir kitais uždarai terasai jaukumo suteikiančiais elementais – užuolaidomis, roletais, kilimėliais bei minkštomis pagalvėlėmis, užtikrinančiomis komfortą kiekvienam namų gyventojui.

512 views