Naujienos

Streikas „Achemoje“ slopsta: streikuoja du darbuotojai


Jonavos azoto trąšų gamybos įmonėje „Achema“ vasario 8 d. prasidėjęs streikas slopsta: šiandien streikuoja 2 darbuotojai, o visose pamainose bendrai jų liko 11, t.y. mažiau nei 1 proc. visų įmonės darbuotojų.

Bendrovės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas sako, kad streikuojančiųjų skaičius nuo 130 vasario 8 d. iki 11 mažėjo nuosekliai – kasdien vis daugiau darbuotojų įmonės vadovybę raštu informuodavo, kad savo dalyvavimą streike nutraukia ir grįžta dirbti.

Streikuojantys darbuotojai yra apskaitomi darbo laiko žiniaraščiuose.

„Apie savo dalyvavimą streike, taip pat sprendimą jame nedalyvauti bei grįžti dirbti darbuotojai mus informuoja raštu, tad bendrovė žino tikslius skaičius, kiek darbuotojų streikuoja tądien ar imant visas pamainas.

Tad mažų mažiausiai keista, kai savo sistemoje mes matome, kad liko streikuoti 11 darbuotojų, o profesinių sąjungų atstovai žiniasklaidai teigia, kad neva streikuoja 96“, – sako R. Miliauskas.

Šįryt, vasario 21 d., bendrovės „Achema“ darbuotojų profesinė sąjunga susitinka su organizacijos „Union Syndicale Federale“ viceprezidentu Nielsu Bracke.

Profesinės sąjungos vadovybė penktadienio vakarą, po darbo, elektroniniu laišku paprašė bendrovės skirti šiam susitikimui patalpas „Achemoje“, informuodama, kad svečias atvyksta susitikti su streikuojančiais darbuotojais ir streiko komitetu.

Apie svečio pageidavimą susitikti su „Achemos“ vadovybe bendrovė sužinojo tik iš žiniasklaidos.

„Nei vienas iš įmonės vadovų į susitikimą pakviestas nebuvo – dėl to į mus nesikreipė nei pats N. Bracke, nei profesinės sąjungos atstovai. Patalpas susitikimui pasiūlėme, tačiau jei deklaruojama, kad susitikimo metu bus siekiama išsiaiškinti, kaip bendrovėje vyksta socialinis dialogas, kodėl susitinkama tik su streikuojančiaisiais bei streiko komitetu? Kodėl nesusitinkama su kita puse – darbdavio atstovais bei darbuotojais, kurie nestreikuoja ir kurių yra absoliuti dauguma?“, – svarstė R. Miliauskas.

„Achema“ info.

539 views