Naujienos

Skarulių kapinėse atnaujino paminklą Justinui Vareikiui


Skarulių kapinėse iškilmingai atidengtas žymiam kraštiečiui Justinui Vareikiui skirtas paminklas. 2022-ųjų gruodį sukanka 150 metų, kai Saleninkuose (Jonavos raj.) gimė lietuviškos spaudos knygnešys, Jonavos valsčiaus šaulių būrio steigėjas, būrio vadas ir garbės pirmininkas, „Šaulių žvaigždės” ir Gedimino IV laipsnio ordinų kavalierius Justinas Vareikis.

Šia proga Jonavos viešoji biblioteka, padedama Jonavos rajono savivaldybės, atstatė ir sutvarkė Justino Vareikio šeimos kapavietę. Dabar nusipelniusio kraštiečio kapą žymi naujas antkapis, o nuskaičius šalia esantį QR kodą galima susipažinti su Justino Vareikio biografija, kruopščiai atrinkta bibliotekos kraštotyrininko Vytauto Venckūno.

„Svarbiausia turėti gerą idėja, o vėliau atsiras ir palaikymas, pagalba“, – džiaugėsi Jonavos viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė, pasakodama apie dar pavasarį bibliotekininkų sugalvotą iniciatyvą atgaivinti tuomet nykiai atrodžiusį Justino Vareikio šeimos kapą.

„Šis darbas prasmingas ir didelis ne pinigais matuojama verte“, – apie pareigą išsaugoti kraštiečio atminimą ateities kartoms kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Sveikinimo žodį tarė ir LR Seimo narys Eugenijus Sabutis. Už rūpestį įamžinti savo istoriją jis dėkojo idėjos sumanytojams, įgyvendintojams ir visiems renginio dalyviams.

Simbolinę juostelę nuo antkapio nurišo Jonavos viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė ir Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, o kapavietę pašventino kunigas Jonas Bujokas.

Prie šventės prisidėjo Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė ir Jonavos Justino Vareikio 211-oji šaulių kuopa. Šauliai, kartu su 150 dalyvių startavę prie Jonavos viešosios bibliotekos, vedė žygį į Skarulių kapines. Žygeiviai galėjo susipažinti su patriotiška šaulių veikla, paragauti kareiviškos košės. Jonavos Jeronimo Ralio istorijos ir pilietiškumo mokytojas, šaulys Egidijus Živaitis susirinkusiesiems pasakojo apie unikalią Justino Vareikio asmenybę.

Jonavos viešosios bibliotekos informacija

122 views