Naujienos

Sergamumas COVID-19 mažėja, bet dar išlaikys ribojimus


Pirmadienį įvyko Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdis, kurio metu buvo aptarta epidemiologinė situacija šalyje ir taikomų priemonių, skirtų suvaldyti COVID-19 ligai, poveikis.

Epidemiologų teigimu, sergamumas COVID-19 liga šalyje mažėja. Šiuo metu skaičiuojama 1 040 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Lietuvoje nuo COVID-19 paskiepyta 22 500 asmenų.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nors sergančiųjų koronavirusu skaičius mažėja, vis dėl to kol kas nesvarstoma jokių atlaisvinimų, nes situacija vis dar sudėtinga.

„Kol kas situaciją reikėtų vertinti atsargiai, bet turime teigiamų signalų. Akivaizdu, kad taikomi apribojimai pamažu veikia ir susirgimų dinamiką. Norėtųsi išlaikyti susitelkimą ir labai atsargiai vertinti bet kokius ribojimų atlaisvinimus“, – teigė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Pasitelkus karantino priemones, sergančiųjų skaičius šalyje sumažėjo 20 procentų, tačiau kol kas būtina išlaikyti esamus ribojimus, kad ir toliau matytume mažėjančią kreivę“, – teigia vidaus reikalų ministrė ir VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Policijos departamento teigimu, savaitgalio metu buvo apgręžta beveik 4 tūkst. transporto priemonių, kurios vyko į kitos savivaldybės teritoriją be svarios priežasties. Judėjimas Lietuvos keliuose per paskutines 10 dienų yra sumenkęs – siekia 79 procentus.

Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, policijos tikslas – žmones nuolat informuoti, kad nebūtų nusižengimų, o išrašomi protokolai yra kaip kraštutinė priemonė. Policija, atsižvelgusi į šventinį laikotarpį, šiek tiek pakeitė darbo ypatumus – postai yra mobilesni, o darbas perorganizuotas, kad būtų pasiekta geresnių rezultatų.

Už papildomą darbą policijos pareigūnams bus išmokėti atlyginimų priedai. Skaičiuojama, kad už darbą gruodžio mėnesį Policijos departamentui papildomai reikės skirti 1,1 mln. eurų, o už sausio mėnesį – 1,3 mln. eurų.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio 31 dienos. Sausio 17 dieną ketinama sprendimus persvarstyti.

VRM info.

257 views