Lietuva

Savivaldybių merai švenčia pergalę – nereikės atiduoti objektų


Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) penktadienį pasiekė pergalę Seime – parlamentarai priėmė Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurios suteiks teisę savivaldybėms pačioms spręsti, kam patikėti viešųjų paslaugų teikimą ir savo arenų, baseinų ir panašaus turto valdymą.

Galimybės savivaldybių įmonėms patikėti teikti viešąsias paslaugas prašė savivaldybių merai – gruodžio pradžioje visų 60-ties savivaldybių vadovai pasirašė kreipimąsi į Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę.

„Kalbame apie šilumos tiekimą, atliekų tvarkymą, keleivių vežimą, gatvių priežiūrą ir kitas visiems gyventojams būtinas paslaugas. Taip pat savivaldybės pačios turėtų spręsti, kas administruos jų pastatytus baseinus, stadionus ar sporto arenas“, – aiškino LSA prezidentas ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Penktadienį jis kartu su patarėja Jolita Gumaniukiene dėkojo visiems, padėjusiems įtikinti Seimą priimti prašomas pataisas.

„Ačiū Seimui už Kalėdų dovaną savivaldai. Panašu, kad šiandien užsibaigė intensyvi, daugiau kaip pusmetį trukusi bendra LSA ir Savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos kova už aiškumą ir skaidrumą vidaus sandorių sektoriuje bei ES teisės ir praktikos šioje srityje sugrąžinimą į Lietuvos padangę.

Seimas šiandien įteisino savivaldos teisę savarankiškai pasirinkti, kaip ji valdys savo baseinus, stadionus bei teiks viešąsias paslaugas tokiose srityse kaip miesto tvarkymas, vaikų, ligonių ir senelių maitinimas, viešasis transportas, vandens bei šilumos tiekimas.

Tai nereiškia, kad savivalda nebendradarbiaus su verslu, tačiau akivaizdu, kad savivalda nebebus verčiama specialiai kurti sąlygų verslui ir lankstytis nesąžiningo verslo monopoliui“, – savo paskyroje facebooke parašė J. Gumaniukienė.

Parlamente priimtą sprendimą pasveikino ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, savivaldybės rankose „išsaugojęs“ kurorto baseiną: „Palangai šiandieninis Seimo balsavimas reiškia, kad miestą ir toliau galės tvarkyti pelno gyventojų sąskaita nesiekiantis „Palangos komunalinis ūkis“, bus išsaugota apie 150 darbo vietų, o už visų palangiškių lėšas statyto miesto baseino, kuriame vaikams vyksta nemokamos kūno kultūros pamokos bei treniruotės, nemokami sveikatinimo užsiėmimai visiems norintiems, kur taikomos ypatingos nuolaidos senjorams, neįgaliesiems ir Palangos miesto gyventojams, valdymo, be miesto tarybos sutikimo negalės perimti iš šios paslaugos užsidirbti siekiantys privatūs verslininkai“.

„Galiausiai nugalėjo sveikas protas ir logika. Ačiū visiems, kurie to siekė“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Savivaldybėms buvo kilusi grėsmė netekti sporto arenų, baseinų, kitų daugiafunkcių kompleksų po to, kai kontroliuojančios institucijos perspėjo apie galimus Konkurencijos ir kitų įstatymų pažeidimus.

627 views