Naujienos

Savivaldybėje – diskusija apie lygias galimybes ir apsaugą nuo smurto 


Jonavos rajono savivaldybėje vyko apskritojo stalo diskusija apie tvaraus tarpinstitucinio bendradarbiavimo tinklą, kuris užtikrintų moterų ir vyrų lygias galimybes bei apsaugą nuo smurto.

Diskusijai pakvietė Lietuvos moterų lobistinė organizacija, bendradarbiaudama su Asociacija „Kauno moterų linija“, kuri Jonavos rajone atlieka Specializuotos kompleksinės pagalbos centro funkcijas.

Renginyje dalyvauti Jonavos rajono savivaldybės, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Policijos komisariato, nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai.

Renginio metu buvo pristatyti ir išdiskutuoti nauji dokumentai, kurie rengiami siekiant pagerinti LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje bei LR Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymų efektyvų įgyvendinimą savivaldos lygiu.

Pasak diskusijos organizatorių, nuo 2023 m. liepos 1 dienos įsigalios LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos savivaldybėse bus steigiamos Smurto artimoje aplinkoje prevencijos Komisijos, kurių sudėtyje turės būti ne mažiau kaip vienas trečdalis NVO atstovų.

Būtent šių komisijų efektyviam funkcionavimui dabar yra ruošiami pasiūlymai.

„Turime pripažinti, kad lygių galimybių ir apsaugos nuo smurto temos, nors jau daug metų nagrinėjamos ir sprendžiamos, išlieka aktualios net ir, rodytųsi, pažangioje mūsų visuomenėje. Džiaugiuosi, kad Jonava jau turi solidžios patirties šiuos klausimus sprendžiat, nors tobulėti, žinoma, visada yra kur“, – sako Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Renginio metu buvo apsvarstyti ne tik įstatymų pakeitimai, bet ir inicijuota diskusija, kaip savivaldybė galėtų pasirengti šių įstatymų vykdymui.

Jonavos rajono savivaldybės info.

110 views