Verslas

Pasiūlymai karantino švelninimui: atskiras įėjimas ir 20 min. klientui


Vyriausybė trečiadienį spręs ar leisti atnaujinti dalies verslų veiklą karantino laikotarpiu. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Dėl žadėtų priemonių verslo atpalaidavimui. Rytoj Vyriausybė spręs, ar pritarti pirmajam švelninimo etapui. Siūloma leisti veiklą ne maisto prekių parduotuvėms, buitinių ir remonto paslaugų teikėjams, kuomet yra atskiras įėjimas iš lauko ir galimybė reguliuoti klientų srautus taip, kad vienu metu būtų aptarnaujamas vienas klientas.

Žinoma, laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų“, – antradienį rašė premjeras.

Trečiadienį paskelbtame Vyriausybės nutarimo pakeitimo projekte išplečiamas prekybos vietų sąrašas, kam būtų netaikomas prekybos draudimas:

  • parduotuvėms, įskaitant esančioms prekybos ir (arba) pramogų centruose, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
  • maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
  • augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis ne turgavietėse, specialiai tokių prekių prekybai skirtose prekybos vietose;
  • internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
  • parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis  įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas: užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau nei vienas pirkėjas.

Vyriausybės projekte taip pat numatytas siūlymas atnaujinti paslaugų teikimą verslams, kuriems būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju stacionariose paslaugų teikimo vietose.

Tokiose paslaugų teikimo vietose taip pat turėtų būti tiesioginis įėjimas iš lauko pusės, užtikrinamas srautų ribojimas, ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų paslaugos teikimo vietos patalpų plotas vienam paslaugos gavėjui, arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau nei vienas paslaugos gavėjas.

Prekybos ir  paslaugų teikimo vietose, kurių veikla nedraudžiama, išliks būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonėmis sąlygos.

Vyriausybė taip pat svarstys galimybę kompensuoti dalį nuomos mokesčio verslininkams, nukentėjusiems karantino metu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo, kad karantinas Lietuvoje gali būti dar pratęstas, tačiau švelnesnėmis sąlygomis.

Vyriausybė kartą jau pratęsė Lietuvoje įvestą karantiną, jis paskelbtas iki balandžio 27 dienos.

429 views