Kultūra

S. Skvernelis: priimti sprendimai dėl kultūros renginių


Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis informavo apie trečiadienį COVID-19 komitete priimtus svarbius sprendimus dėl kultūros renginių vasarą. Šiuos sprendimus kitą trečiadienį dar turės patvirtinti Vyriausybė.

„Norime suteikti kuo daugiau aiškumo, suprasdami, kad tam, jog šie renginiai įvyktų, jiems reikia ruoštis jau šiandien. Su ministrais preliminariai sutarėme dėl galimo renginių grafiko, kurį įgyvendinsime, jei epidemiologinė situacija neblogės“, – savo facebook paskyroje rašo premjeras.

Jo teigimu, atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius atvirose erdvėse su 300 dalyvių, nuo birželio 16 d. – 500, nuo liepos 1 d. – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Uždarose erdvės, kur pavojus didesnis, preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 d. bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 d. – 150, nuo liepos 1 d. – 200, nuo liepos 16 d. – 250, nuo rugpjūčio 1 d. – 300, nuo rugpjūčio 16 d. – 350 dalyvių.

„Savaime suprantama, visuose šiuose renginiuose reikės laikytis numatytų atstumų apribojimų, o uždarose erdvėse – ir nustatytų salės užimtumo reikalavimų.

Turime suprasti, kad ypač didelio masto renginių su keliais ar keliolika tūkstančių žmonių, kuriuose neįmanoma sukontroliuoti žmonių judėjimo ir kontaktavimo, šią vasarą teks atsisakyti. Tokie sprendimai šiuo metu priimami visame pasaulyje ir jie būtini, kad saugotume visų mūsų gyvybes.

Tikiu, kad galimybė vėl mėgautis kultūros renginiais prisidės prie geresnės visų mūsų emocinės būklės ir leis vėl mėgautis gyvenimu šioje naujoje realybėje, kurioje turime įprasti gyventi“, – skelbia premjeras S. Skvernelis.

Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenko anksčiau kalbėjo, kad Joninių sostine vadinama Jonava šiemet be šventės tikrai neliks, tačiau šį kartą ji bus kiek kitokia.

Tai šiandien patvirtino ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, kuris užsiminė, kad miesto šventė, kuomet Jonava švęs 270-ąsias įkūrimo metines, yra planuojama, tradiciškai, rugpjūčio pradžioje.

938 views