Lietuva

S. Skvernelis: kaukių dėvėjimas nebus privalomas


Premjeras Saulius Skvernelis po surengto COVID-19 komiteto posėdžio pranešė, kad apsauginės veido kaukės viešose vietose nebus privalomos, tik rekomenduojamos. Šiam kitiems naujausiems sprendimams vėliau trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Ministrų kabinetas pritarė, kad jau nuo gegužės 14 d. kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems.

„Tačiau kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose”, – savo facebook paskyroje paskelbė S. Skvernelis.

Jo teigimu, nutarta leisti pačioms švietimo įstaigoms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą (su nustatytais reikalavimais) arba mišrų.

Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas be žiūrovų.

778 views