Lietuva

Rukloje statys naujas kareivines, ties kelius


Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai, skirti brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pasak pranešimo, vystant infrastruktūrą Rukloje bus statomos naujos kareivinės, štabai, valgykla, sporto kompleksas. Bus įrengtos mokomosios klasės, medicinos punktas, laisvalaikio zona. Taip pat bus kuriama visa būtina inžinerinė infrastruktūra, tiesiami keliai.

„Karinės infrastruktūros kūrimas ir tolesnis modernizavimas yra svarbi investicija į kokybiško ir kompetentingo mūsų bendradarbiavimo plėtrą. Vokietija, žinoma, teikia svarią paramą Lietuvai šioje srityje. Tai naudinga abiem šalims ir visai NATO“, – teigia Vokietijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis dr. Peteris Buschmannas.

Planuojama, kad bendra projektų vertė viršys 200 mln. eurų, kurių didžioji dalis būtų Vokietijos investicijos Lietuvoje.

Projektas bus įgyvendinamas kartu su NATO paramos ir įsigijimų agentūra, ekspertine parama prisidės NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras.

Lietuvos kariuomenės poreikiams taip pat atskirai bus vystomas Artilerijos ir Logistikos batalionų technikos parko projektas. Jis apima remonto dirbtuvių, garažų, sandėlių, stoginių, degalinės, plovyklos, kelių ir kitų objektų statybą.

Abiem projektams reikalingų projektavimo darbų pirkimą planuojama skelbti 2022 metais, o visą infrastruktūrą išvystyti ir perduoti naudotojams planuojama etapais per 2023-2026 metus.

904 views