Lietuva

Rukloje pristatyti nauji kariuomenės visureigiai


Rukloje pristatyti pirmieji iš Jungtinių Amerikos Valstijų įsigyti Lietuvos kariuomenės šarvuotieji kovinės paramos visureigiai JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle).

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ surengtoje visureigių pristatymo ceremonijoje teigė, kad šis įsigijimas yra ypatingai svarbus Lietuvos kariuomenės modernizacijos žingsnis.

„Šis įsigijimas iš JAV yra vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizacijos žingsnių. Esame labai laimingi, kad mūsų karinis bendradarbiavimas su JAV auga ir mes kartu galime prisidėti prie NATO rytinio flango saugumo. Siunčiame stiprų signalą mūsų sąjungininkams, kad Lietuva rūpinasi ir investuoja tiek į savo, tiek į viso Aljanso gynybą“, – kalbėjo viceministras M. Abukevičius.

Pirmoji Lietuvą pasiekusių JLTV visureigių partija – 50 vienetų. Jie iš JAV buvo atplukdyti į Vokietiją, o iš ten tralais pasiekė Lietuvą.

Pirmuosius šarvuotuosius visureigius gavo Lietuvos kariuomenės mokymo padaliniai Rukloje ir Kazlų Rūdoje, kur buvo pradėtas Lietuvos karių apmokymas. Šiuo metu jau parengtos kelios dešimtys visureigių vairuotojų, 15 mechanikų.

Nuotr. aut. A. Pliadis / KAM

JLTV – moderniausias šiuo metu pasaulyje taktinis šarvuotas visureigis su itin pažangiomis charakteristikomis.

Pagal 2019 m. Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Vyriausybės pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei iš viso tokių visureigių bus nupirkta 200. Visureigius gamina JAV Vyriausybės pasirinkta kompanija „Oshkosh Defense“.

Planuojama, kad JLTV visureigiai bus skirti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionams, prioritetą teikiant nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms.

Įsigyjami visureigiai bus su bokšteliais, apginkluoti 12,7 mm kulkosvaidžiais M2 QCB. Šiuo metu pristatyti visureigiai yra dar be bokštelių, jie yra gauti, o montavimo darbai prasidės artimiausiu metu.

Visureigius komplektuojanti įranga, ginkluotė, personalo mokymas, atsarginių dalių įsigijimas ir išlaikymas, transportavimas, įrangos montavimas yra Lietuvos sutarties su JAV dalis. Įsigyti JLTV visureigiai, įranga, ginkluotė, įrankiai, atsarginės dalys Lietuvos kariuomenei bus perduoti iki 2024 m.

KAM info.

339 views