Lietuva

Rukloje įvyko NATO vadų pasikeitimo ceremonija


Rukloje ketvirtadienį įvyko iškilminga NATO priešakinių pajėgų bataliono (eFP) kovinės grupės rotacijos ir vadų pasikeitimo ceremonija. Vadovavimą 7-ajai NATO kovinės grupės rotacijai Lietuvoje perėmė Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Axel Niemann.

Jis vadovaus jau trečiąsias dislokavimo Lietuvoje metines mininčiai daugiatautei kovinei grupei, kurioje per tuos metus tarnavo jau daugiau nei 8 tūkst. karių iš 9 NATO šalių.

„NATO priešakinių pajėgų batalionas yra kur kas daugiau nei tarptautinis svarbią misiją vykdantis karinis vienetas. Tai – konkretus ir įgyvendintas mūsų sąjungininkų garantijų ir bendradarbiavimo įrodymas. Efektyvus atgrasymas bei gynyba prie Rytinių NATO sienų – mūsų visų bendras įsipareigojimas“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sveikindamas naująjį vadą.

Daugiatautė kovinė grupė yra Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ dalis.

Be Vokietijos, pajėgas į 1,2 tūkst. karių dydžio kovinę grupę taip pat atsiuntė Nyderlangai, Norvegija, Kroatija, Čekija, Belgija, Liuksemburgas ir Islandija.

Iškilmingoje ceremonijoje Rukloje, kurios metu rikiuotėje stovėjo visa kovinė grupė, taip pat dalyvavo Vokietijos ambasadorius Matthias Sonn, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Vokietijos kariuomenės vado (generalinio inspektoriaus) pavaduotojas viceadmirolas Joachim Rühle, kiti aukšti Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių atstovai, svečiai.

Tarnybą Lietuvoje pradedančio plk. ltn. Niemanno ir jam pavaldžių karių laukia daugybė mokymų ir pratybų.

7-osios rotacijos kulminacija taps JAV pajėgų rengiamos pratybos „Europos gynėjas 2020“ (angl. „Defender Europe 2020“) vasaros pradžioje. Jų metu, gegužės viduryje, vyks ir sertifikavimo pratybos „Saber Strike 20“ – NATO kovinė grupė turės įrodyti, kad yra pasirengusi ginti šalį ir Aljansą.

KAM info., nuotraukų aut. Alfredas Pliadis

125 views