Kultūra

Rukloje atidarytas atnaujintas kultūros centras


Rukloje ketvirtadienį atidarytas renovuotas kultūros centras. Pastato renovacija ir reikalingos įrangos bei baldų pirkimas įvykdytas Jonavos rajono savivaldybei bendradarbiaujant su Europos tarybos plėtros banku (CEB), praneša savivaldybė.

Atidarymo renginyje dalyvavo CEB banko valdytojo pavaduotojas Tomáš Boček, rajono meras Mindaugas Sinkevičius, mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė, Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys,

Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro direktorius Robertas Mikulėnas, Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka, Ruklos kultūros centro vadovas Laurynas Trimonis, finansų ministerijos atstovas, kiti svečiai.

Anksčiau ketvirtadienį CEB banko atstovas T. Boček susitiko su rajono meru M. Sinkevičiumi, apžiūrėjo Jonavos miestą.

A. Reipos nuotr.

Svečias padėkojo Jonavos savivaldybei už dalyvavimą projekte ir pasidžiaugė, kad Lietuva, sąlyginai nauja ES valstybė, sutinka priimti pabėgėlius.

„Aš savo ruožtu norėčiau padėkoti savivaldybės administracijai, kuri turėjo ambicijų kreiptis į CEB dėl šio finansavimo“, – sakė M. Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybės administracija sutartį su CEB pasirašė 2017 metais. Per šį banką projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ iš Migrantų ir pabėgėlių fondo skirta 600 tūkst. eurų. Prie ženklios CEB dotacijos Jonavos rajono savivaldybė prisidėjo 163 tūkst. eurų.

A. Reipos nuotr.

Visas projektas apima ne tik Ruklos kultūros centro renovaciją, bet ir penkių butų bei reikalingos įrangos, baldų pirkimą pabėgėliams.

Tikimasi, kad atnaujintas daugiafunkcis kultūros centras prisidės prie geresnės migrantų ir pabėgėlių integracijos bei geresnio vietos bendruomenės supratimo.

Kultūros centro atstovai žada, kad atnaujintose patalpose bus organizuojami įvairūs renginiai, nemokami kino seansai, gyvo garso koncertai, diskotekos jaunimui, įvairios kūrybinės dirbtuvės, būreliai.

1298 views