Sveikata

Reabilitacijos ir slaugos centras kviečia į plaukimo užsiėmimus


Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centras vykdo Sporto rėmimo fondo projektą, kurio metu bus organizuojami plaukimo užsiėmimai įstaigos gyventojams – neįgaliesiems, darbuotojams bei Jonavos rajono ir miesto gyventojams.

Plaukimo nauda neįgaliesiems

Tyrimais nustatyta, kad neįgaliesiems, lankantiems baseiną, treniruotės skatina teigiamas emocijas ir kelią nuotaiką, visapusiškai lavina ir koreguoja visą kūną, didina bendrą energijos kiekį ir pratina aktyviau ir sveikiau gyventi.

Plaukimas neįgaliesiems – viena tinkamiausių sporto šakų sveikatai stiprinti, nuovargiui ir nerviniam stresui mažinti.

Mankšta vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas, stiprina raumenis, gerina medžiagų apykaitą ir kraujotaką, pakelia nuotaiką. Šiltame vandenyje smarkiai sumažėja skausmas, didėja sąnarių paslankumas.

Projektas išjudins ir sunkiai dirbančius darbuotojus bei miesto ir rajono gyventojus

Projekte taip pat dalyvauja globos namų darbuotojai, kurių dalis dirba sėdimą darbą, o kiti fizinį (prižiūri ir slaugo gyventojus), projekto metu bus formuojamas jų naujas įprotis daugiau judėti – po arba prieš darbą fiziškai aktyviai judėti baseine, kuriame ne tik atliekama intensyvi veikla, tačiau tuo pačiu raumenys ir pailsi bei atsipalaiduoja. Taip padedant atsipalaiduoti, paleisti nerimą, valdyti stresą ir pagerinti savo darbo kokybę.

Projekto metu baseinas bus atviras ir nemokamoms grupinėms plaukimo treniruotėms. Užsiėmimams būtina išankstinė registracija.

Reguliarus fizinis aktyvumas, toks kaip plaukimas, yra susijęs su žemesniu psichologinio streso lygiu ir pagerėjusia nuotaika.

Taisyklingai atliekant techniką, plaukimo judesiai reikalauja ritmiško kvėpavimo, kuris gali pažadinti parasimpatinę nervų sistemą – mūsų nervų sistemos dalį, atsakingą už poilsį ir atsipalaidavimą.

Tarp plaukimo trenerių yra guvus pasakymas, kad vanduo atpalaiduoja „kaip apkabinimas“. Plaukikai įgyja viso kūno raumenų jėgą. Kai bėgikai mato raumenis kojose, plaukikai naudoja daugiau raumenų grupių judėdami per vandenį.

Norint užsiregistruoti į nemokamus užsiėmimus – kviečiame kreiptis į „Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centras“ administraciją www.lrsc.lt

601 views