Lietuva

„Rail Baltica“ parodė, kaip atrodys projekto ateities infrastruktūra


„Rail Baltica“ pristatė pirmąsias ateities infrastruktūros elementų – pėsčiųjų viadukų ir tunelių, triukšmo barjerų, perėjų gyvūnams, pylimų, iškasų ir regioninių stočių – vizualizacijas. Naujoje „Rail Baltica“ skaitmeninio informacinio centro dalyje kiekvienas gali susipažinti su šių elementų išvaizda, funkcijomis ir dizaino bei vizualinio identiteto parengimo procesu.

Infrastruktūros vizualizacijos yra didesnio „RB Rail AS“ ir Italijos architektūros bei projektavimo kompanijos „3TI Progetti“ projekto dalis. Šio projekto metu buvo parengtos architektūros, kraštovaizdžio ir vizualinio identiteto projektavimo gairės visam „Rail Baltica“ tinklui. Šios gairės leis naudoti harmonizuotus infrastruktūros elementų sprendimus visose trijose Baltijos šalyse, teigiama pranešime.

„RB Rail AS“ teigimu, rengiant projekto identitetą dalyvavo visų trijų Baltijos šalių architektai, kraštovaizdžio architektai, universitetai, geležinkelių administratoriai ir savivaldybės. Be to, „RB Rail“ atsižvelgė į tokių visuomenės grupių, kaip žmonės su judėjimo negalia, tėvai su vaikais ir senjorai, poreikius tam, kad „Rail Baltica“ būtų prieinama ir saugi visiems keleiviams.

„Rail Baltica“ pav.

„Architektūrinių ir vizualinių gairių tikslas – pateikti geležinkelio projektuotojams ir architektams aiškias instrukcijas kaip užtikrinti bendrą visų geležinkelio tinklo elementų identitetą. Tai buvo rimtas iššūkis, bet mums pavyko sujungti skirtingus kiekvienos šalies lūkesčius ir ambicijas į bendrą požiūrį, kuris apibrėš „Rail Baltica“ tinklo identitetą“, – sakė laikinasis „RB Rail AS“ vadovas Agnis Driksna.

Daugiau informacijos apie „Rail Baltica“ infrastruktūrą ir dizainą:  http://www.railbaltica.org/info/lt/infrastruktura

Stotis Jonavoje

Planuojama, kad „Rail Baltica“ žemėlapyje regioninės keleivių geležinkelių stotys Lietuvoje nuo Latvijos sienos pietų kryptimi galėtų įsikurti šiuose taškuose: Joniškėlis, Panevėžys (tarptautinė stotis), Kėdainiai, Jonava, Kauno oro uostas, Palemonas, Kaunas (tarptautinė stotis), Kazlų Rūda, Marijampolė, Šeštokai.

Teigiama, kad regioninių stočių ir stotelių dizainas įkvėptas Baltijos šalims būdingų stogų formų ir Baltijos jūros.

 „RB RAIL AS“

„RB Rail AS“ yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti „Rail Baltica“ projektą – sukurti greitojo geležinkelio infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. „RB Rail AS“ yra projekto „Rail Baltica“ centrinis koordinatorius, atsakingas už globalaus projekto projektavimą, statybą ir rinkodarą.

1699 views