Naujienos

R.Miliausko komentaras dėl profesinės sąjungos pranešimo spaudai


Šiandien AB „Achema“ susidūrėme su atskirų pavienių asmenų neteisėtu ir chuliganišku elgesiu. Tačiau iš profsąjungų reakcijos ir pranešimo suprantame, kad deja toks elgesys yra palaikomas ir toleruojamas. Nemalonu, kad dar nepasibaigus deryboms su profesine sąjunga, kuriai priklauso tik apie trečdalis darbuotojų, tokiomis priemonėmis daromas spaudimas derybų eigai.

Kaip didžiausias Jonavos darbdavys, darbuotojų sąlygoms ir jų gerinimui kasmet skiriame didelį dėmesį. Už darbą mokame konkurencingą atlygį – praeitais metais vidutinis atlyginimas bendrovėje siekė 2105 eurus. Tuo metu šalies vidurkis – 1524 eurų.

Už sėkmingus įmonės rezultatus 2020 metų pabaigoje visiems darbuotojams buvo išmokėta mėnesio atlyginimo dydžio premija. Per pastaruosius dešimt metų vidutinis darbo užmokestis kilo pakilo 43 procentais, darbininkams – 53 procentais. Kiekvienais metais peržiūrime darbo užmokesčio sistemą ir siekiame, jog darbuotojams ji būtų suprantama, aiški bei skaidri.

Vytauto didžiojo universiteto mokslininkų grupės įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog pasitenkinimas darbo užmokesčiu 2017-2020 m. pakilo, taip pat kilo pasitenkinimas darbo organizavimu, darbo įvertinimu bei kiti rodikliai.

Pagal bendrovės lojalumo ir papildomų naudų programą, darbuotojams kasmet suteikiame papildomą savanoriškąjį sveikatos draudimą, apmokame darbuotojų mokymus ir kvalifikacijos kėlimą, „Achemos“ poliklinikos paslaugas, finansuojame stovyklas darbuotojų vaikams, pirmoko krepšelį, skiriame dėmesį veteranams.

Daug dėmesio pandemijos metu skiriame darbuotojų sveikatos saugumui – savarankiškai testavome jau virš 1200 darbuotojų, skirtingoms saugos nuo koronaviruso priemonėms išleidome apie 300 tūkst. eurų. Įmonėje turime itin nedidelę darbuotojų kaitą, tai yra svarbus rodiklis vertinant esamas sąlygas darbe.

Visi gyvename atviroje rinkoje ir kiekvienas esame laisvi rinktis darbovietę, tačiau mes remiamės ilgamečiu įdirbiu, konstruktyviu dialogu, ilgalaikėmis tradicijomis, o ne pavienių asmenų noru pasirodyti ar atkreipti į save dėmesį.

Ramūnas Miliauskas, AB „Achema“ generalinis direktorius

619 views