Naujienos

Prasidėjo nauji mokslo metai – švenčiama Mokslo ir žinių diena


Jonavos rajono mokyklose prasidėjo nauji mokslo metai – penktadienį įstaigose švenčiama Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, praneša savivaldybė.

Mokslo ir ugdymo įstaigos naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinę patalpas ir aplinką. Ypač dideli pokyčiai moksleivių laukia kai kurių mokyklų valgyklose – pasikeitus maitintojams, bus diegiamas švediško stalo principas.

Penkios Jonavos rajono mokyklos šiemet dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programoje „Tūkstantmečio mokyklos“. Ši programa apima ne tik joje dalyvaujančias įstaigas, bet numato pokyčius visų rajono ugdymo įstaigų moksleiviams ir pedagogams – tai ir išvykos, dalinimasis patirtimi, edukacijos, mokymai.

Šiais mokslo metais visose šalies mokyklose sugriežtinta pamokų lankomumo tvarka. Pagal ją, mokykla turės tą pačią dieną informuoti tėvus mokiniui neatvykus į mokyklą ar pamoką, jei apie tai nepraneš patys tėvai.

Bendroje tvarkoje taip pat numatyta, kad tėvai dėl ligos per mėnesį galės pateisinti tik penkias dienas arba ir daugiau dėl svarbių, objektyvių, pagrįstų priežasčių.

Jei vaikas sirgs daugiau kaip penkias dienas per mėnesį, tėvai mokyklai turėtų pateikti informaciją iš elektroninės sveikatos informacinės sistemos.

Trylikoje Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų 2023-2024 mokslo metais mokysis iš viso 4650 mokinių, vienu šimtu mažiau nei praėjusiais metais.

A. Reipos, M. Perecko nuotr.

428 views